V zápase bez obrany jsme prohráli o 12 bodů

Rozhodčí:
Komisař:
Diváci:
Po čtvrtinách: (26:22,52:36,73:56)

Do zápasu jsme šli bez nemocného Standy Zuzáka a bylo tedy otázkou, jak se se ztrátou zkušeného hráče vyrovnáme, jeho pozici v základní pětce přebral Dalibor Fait.

Začátek nebyl špatný, Canty přidal 4 body, náš soupeř však kontroval stejným počtem a po 2 minutách bylo skóre vyrovnané. Od začátku však bylo jasné, že oba týmy chtějí hrát hodně pod koš a souboje pivotů byly od začátku velice ostré. Úspěšnější však byli hosté. Abercrombie přidal 6 bodů, když se k němu přidali Smith, Glover a Bosák, vedlo Ústí 16:6 a převyšovalo nás především v zakončování. Soupeř, my naopak stříleli těžké střely. Za 2 minuty jsme však bleskově přidali 7 bodů a trenér domácích okamžitě reagoval time-outem. Začal se hrát vyrovnaný basketbal, domácí však byli po 10 minutách vepředu o 4 body.

Prokletou se druhá čtvrtina ukázala i dnes. Ještě ve druhé minutě to bylo o 5 bodů, když Brooks přidal trojku a byl již na 12 bodech. Pak však přišla série našich zahozených jasných akcí z pozic, které prostě musíme proměňovat, na druhé straně to bohužel byl protipól. Pecka přidal 6 bodů, přidali se opět Glover a Šmíd, a Sluneta vedla ve 4. minutě o 13 bodů. Ve druhé kvartě se nehrál příliš hezký basketbal, Ústí však přeci jen hrálo s větší lehkostí. Naše obrana vůbec nefungovala a v poločase jsme prohrávali o 16 bodů.

Třetí hrací dějství jsme začali trojkou Toma Šustka a k dobrému výkonu se rozehrál Canty, po jehož koši jsme snížili po 3 minutách na 13 bodů. Nemohli jsme se však stále dostat na jednociferný rozdíl, protože obrana nadále povolovala soupeři jednoduché koše. Když Glover přidal 5 bodů v řadě, vedla Sluneta již o 21 bodů a do konce čtvrtiny chybělo 4,5 minuty. Výsledek začal vypadat hrozivě, ještě když vzápětí trefila nová posila Jefferson trojku. V závěru jsme však přidali 7 bodů v řadě a stáhli rozdíl na 17 bodů.

V poslední čtvrtině již nic nenasvědčovalo, že bychom se mohli vrátit do zápasu. Za 3 minuty jsme přidali pouhé 4 body, soupeř však nebyl o moc produktivnější. Ryan Canty se však pod košem rval, přidal 8 bodů v řadě a 4 a půl minuty před koncem to opět vypadalo, že bychom se mohli dotáhnout: 70-84. Zagresivněli jsme obranu a získali několik míčů, opět jsme však doplatili na zbytečné ztráty. Nejblíže jsme se dostali po trojce Lipkinse na 7 bodů, do konce však zbývala minuta a půl. Abercrombie s Peckou však nepřipustili komplikace, po sérii ztrát v závěru, asi z flustrace, se soupeř opět dostal na dvouciferný rozdíl.

Venkovní zápasy mají mnoho společného. Jsme schopni hrát velmi dobrý basketbal, pak však přijde totální výpadek snad ve všech činnostech a to nás stojí šanci na výhru. Nadměrná snaha v závěru pak bohužel nestačí. Pod košem navíc citelně chyběl Standa Zuzák, Dalibor Fait měl navíc v první čtvrtině již 3 fauly. Pod košem tak bojoval Lukáš Stegbauer, který měl proti silovým typům soupeře opravdu náročný úkol. Bohužel jsme však neproměňovali ani trestné hody či jasné šance, zahozených bodů bylo v zápase minimálně 10.

Jdeme však dále, nyní nás čekají 2 veledůležité zápasy, když na domácí palubovce budeme hostit Ostravu a Brno, na tyto zápasy se musíme důkladně připravit!

Radim Valcha – BK Lions

Střelci domácí: Pecka 24, Abercrombie 19, Glover 15, Šmíd a Smith 11, Bosák 8, Votroubek 5, Jefferson 3, Šteffel 2
Střelci hosté: Canty 25 (10 doskoků), Brooks 24, Lipkins 13, Stegbauer 9, Šustek 8, Tawiah 3, Šoula 2