18.5 C
Jindřichův Hradec
23.03. 2023
Články

Velikonoční nostalgická jízda na úzkokolejce

Velikonoce jsou za dveřmi! Jak se prodlužují dny, probouzí se ze zimního spánku nejen příroda… Je čas vyrazit na výlet! Malebným krajem České Kanady vás v sobotu 15. dubna vyveze Velikonoční nostalgický vlak.

Velikonoční nostalgická jízda na úzkokolejceBěhem cesty z Jindřichova Hradce do Nové Bystřice zastaví vlak v jedné ze stanic, aby si zde děti na přilehlé zahradě nasbíraly, co tu pro ně nachystal velikonoční zajíček. Cestující se mohou zúčastnit soutěže o nejhezčí přinesené vajíčko. Inspiraci ani technikám zkrášlování se meze nekladou. Soutěžní výtvory budou vystaveny v Nové Bystřici. Na výherce čeká volná jízdenka na některý z dalších parních vlaků. Pro velké i malé je v cílových stanicích připravena tvořivá dílna.

Na zpáteční cestě si budete moci uplést pravou velikonoční pomlázku. Na Velikonoční pondělí se bude koledníkům určitě hodit.
V bufetovém voze historické soupravy budou pro cestující připraveny tradiční velikonoční mazance a beránci. Velikonoční jízdu zpestří čerstvě vylíhnutá kuřátka, králíčci a možná i malá jehňátka či kůzlata…

Nostalgický velikonoční vlak povede nejstarší diesel elektrická lokomotiva v České republice. Její charakteristická zelená barva je navíc liturgickou barvou Velikonoc.
Z jindřichohradeckého nádraží vyjede vlak minutu před tři čtvrtě na jedenáct. Cesta do Nové Bystřice mu potrvá i se zastávkami hodinu a půl. Přesně ve dvě hodiny odpoledne se vydá na zpáteční cestu. Do Jindřichova Hradce se vrátí v 15:37.

Vzhledem k pravidelně vysoké návštěvnosti této zvláštní tematické jízdy doporučujeme zájemcům rezervovat si místa předem. Jízdenky s místenkou zakoupíte na: http://jizdenky.jhmd.cz/. Pro získání dalších informací pište na office@jhmd.cz. Více informací naleznete na www.jhmd.cz

Nejnovější články

Nahlédněte do praxe s přednáškami Fakulty managementu

Miloslav L

Soutěž v Domě gobelínů s názvem „TEXTILNÍ FANTAZIE“

Miloslav L

Jaro se blíží! | Fotila Amálie

Miloslav L