0.6 C
Jindřichův Hradec
4.02. 2023
Články

Velikonoční veselice 2015 ve fotografii

V Muzeu fotografie a centru města se 4. dubna oživovaly velikonoční tradice.

Velikonoční veselice 2015 ve fotografiiPočasí si s námi sice aprílově zalaškovalo, ale přesto jsme jaro přivítali s náležitou parádou. Velikonoční dílna, kde měly především děti s pomocí zkušených „tet“ z Jarošovské krojovky možnost ozdobit si perníčky, obarvit kraslice nebo uplést pomlázku, již od 11 hod. téměř „praskala ve švech“. Průvod městem návštěvníkům symbolicky připomněl smutek z ukřižování Ježíše a zasazením Kraslicovníku na Náměstí Míru (symbolickým znovuzrozením) odstartovala oslava vzkříšení a příchodu jara.

Rytmický soubor Hakuna matata vyzkoušel pevnost stavby a kvalitu skla v okenních tabulkách Muzea fotografie, Velikonoční veselice 2015 ve fotografiichodby rozezněla písničkářka Pansy a její kytara, Ondra Vácha s harmonikou přivolával jaro, až se dlažební kostky na nádvoří nadzvedávaly a při  vystoupení Krojové družiny z Jarošova n. N. už návštěvníci na zimu ani nepomysleli. Nechyběli ani Amálka a Adam s fotoaparátem, takže se můžete podívat, jak to celé vypadalo.

Děkujeme všem účinkujícím, dětem z 1.ZŠ a 3. ZŠ za ozdobení Kraslicovníku, silným mužům za jeho přepravení na náměstí, Jarošovským za krásně připravenou výtvarnou dílnu, představitelům města za podporu a samozřejmě všem návštěvníkům – bez vás by to opravdu nedávalo smysl 😎

Za Civis novus z.s. Petra

Foto: Amálie Buřilová a Adam Hudec

Nejnovější články

Meziváleční sochaři – Václav Neubauer (část 2) | Jindřichohradecké sochy a památníky

Miloslav L

Veřejné bruslení – únor 2023

Miloslav L

Bowling 22 – Bar | Klub | Bowling

Miloslav L