Rozhodčí: Vondráček, Kučerová, Nejezchleb
Komisař: Cígler
Diváci: 810
Po čtvrtinách: (17:22,42:47,56:67)

Pardubice do zápasu vstoupily velmi aktivně a i díky tvrdé obraně vedli po 3 minutách 11:0. LIONS se však nezalekli a druhá polovina úvodní čtvrtina byla pro změnu v režii domácích.

Velmi dobrý výkon Lions na velkého favorita bohužel nestačilVe druhé čtvrtině domácí opět ukázali, proč doma budou nebezpečným týmem pro každého – 8 body v řadě se ve 4. minutě dostali do vedení a hostující trenér reagoval time-outem. Favorit se uklidnil a do konce poločasu opět odskočil na 5 bodů.

Až do 5. minuty třetí čtvrtiny se hrál vyrovnaný basketbal. Nadšeně bojující domácí stále drželi krok a Pardubice nemohly ani na chvíli polevit. Až v závěru čtvrtiny Pardubice opět zabraly a odskočily na dvouciferný rozdíl.

Poslední čtvrtina byla ve znamení snahy domácích, bojovat o skóre, nejblíže se však dostali na 7 bodů. Pardubice s Autreym si již výhru pohlídali.

Domácí však předvedli další výborný výkon a Pardubice musely celý zápas hrát se svými oporami.

Domácí trenér Karel Forejt:”Gratuluji Pardubicím k zasloužené výhře. Pro nás v tomto zápase je to extrémní zápas, jeden z nejtěžších po Nymburku. Musím kluky pochválit, že ho zvládli se ctí. Kdybychom lépe pokryli rychlý protiútok Pardubic, mohli jsme sahat po výhře. Příliš mnoho jednoduchých košů soupeře, my jsme se naopak na každý koš nadřeli. V čem jsme měli smůlu, to byly odražené míče. Ve vzduchu létalo cca 10 bodů, když se naši hráči třeba srazili a pardubický hráč dával jednoduché koše. A těch situací tam bylo minimálně 5, při rozdílu 12 bodů je tento rozdíl smrtelný. Pardubice ukázaly svou kvalitu, přechodovou fázi mají propracovanou a těžko se to brání. Mají ve své středu 3 osobnosti, zahraniční hráče, kteří měli poslední střely skoro s klaksonem a oni je promění. V klíčových fázích uhájily Pardubice náskok. Já jsem však rád, že jsme soupeře donutili hrát s tou nejlepší sestavou až do konce, a jejich mladí hráči se dostali do hry až na poslední vteřiny, a to je vizitka pro náš tým.”

Hostující trenér Tomáš Bartošek:”Utkání by se dalo shrnout jako bez obran, byly to trošku manévry. Jsme rádi za výhru, jakákoliv výhra venku je v tomto systému cenná. Týmy mají čas se připravit na jedno utkání týdně. Každá výhra venku je cenná. Měli jsme velmi dobrou přechodovou fázi, dali jsme 29 bodů z protiútoku, což chceme. Nedařila se nám transition defense, kdy jsme se zapomínali v útoku a dostali moc laciných košů. Když jsme bránili jako tým, dokázali jsme si získat náskok, hlavně ve 3.čtvrtině, kdy jsme domácí udrželi na 14 bodech. Pouze 22 a 25 bodů v druhé a čtvrté čtvrtině je moc, toho se musíme vyvarovat. Je to hlavně obraně přechodové fáze.”

Střelci domácí: Šoula 18, Brooks 13, Zuzák 12, Canty 11, Tawiah 7, Šustek, Stegbauer a Fait 5, Lipkins 2
Střelci hosté: Burnett 20, Autrey 17, Wall 16, Nečas 10, Kohout 8, Škranc 6, Půlpán 5, Švrdlík 4, Potoček a Kotas 2
Trojky: 7 – 3
Fauly: 12-21
TH: 14/7-15/13

Autor: Radim Valcha – BK Lions