Aktuálně

Vernisáž a autogramiáda Zdeňka Srstky

Vzácnou návštěvu zažije ve čtvrtek 22. října 2015 výstavní dům Stará radnice na náměstí Míru v Jindřichově Hradci. Vernisáže aktualizované dětské výstavy s názvem Pohádky nejen na večer se zúčastní známý český herec Zdeněk Srstka, který 26. září letošního roku oslavil významné životní jubileum – osmdesáté narozeniny. Vernisáž začíná úderem 16. hodiny.

Vernisáž a autogramiáda Zdeňka SrstkyVýstava Pohádky nejen na večer představuje tvorbu známých českých umělců a soustředí se především na známé večerníčkové seriály. Aktuální podoba výstavy představuje průřez dílem animátora, scénáristy a výtvarníka Zdeňka Smetany.

Nově výstavu doplní ukázky z prvního a druhého dílu knihy Výletový den (jejich autorkami jsou Pavla Petráková-Slancová a Kateřina Svobodová). Tyto dětské příběhy přibližují zážitky dvojčat Terezky a Krištůfka a jejich knižních prarodičů Dany Syslové a Zdeňka Srstky.

Večerníčková výstava Pohádky nejen na večer je jednou ze tří expozic, na jejich prohlídku Stará radnice zve. Těmi dalšími jsou Expozice JHMD: Železnice hrou a Z dějin městské samosprávy. Návštěvníci mají také možnost prohlédnout si obřadní síň architekta Jana Kotěry.

Výstavní dům Stará radnice je v letošním roce otevřený do soboty 31. října a následně v těchto prosincových termínech: víkendy 5. a 6., 12. a 13., 19. a 20. a dny 25. – 27. 12. Výstavy jsou přístupné denně kromě pondělí vždy od 10 do 12 a od 13 do 17 hodin.

Veřejnosti se rekonstruovaná budova bývalé jindřichohradecké radnice otevřela 30. června 2015 po zevrubných opravách, které se odehrály mezi červnem 2015 a květnem 2015. Projekt Zpřístupnění a nové využití Staré radnice je spolufinancovaný z Regionálního operačního programu NUTS II Jihozápad, prioritní osa 3 – Rozvoj cestovního ruchu. Celkové výdaje projektu činí 29,032 milionů Kč.

Od otevření navštívily výstavní dům téměř dvě tisícovky návštěvníků.

Více informací o historii, rekonstrukci i současnosti radnice naleznete ZDE.


Adam Hudec
Výstavní dům Stará radnice
tel.: 702 148 770
e-mail: hudec@jh.cz