9.5 C
Jindřichův Hradec
25.03. 2023
Články

Veselé zoubky na základní škole v Lodhéřově

Již popáté se v letošním roce zapojila naše škola do preventivního programu „Veselé zoubky 2017“.

Program je součástí výchovy ke zdraví, má preventivní charakter a jeho pořadatelem a sponzorem je společnost dm drogerie markt, s.r.o.

Program je sice určen primárně pro žáky 1. tříd, na naší škole do něj ale již tradičně zapojujeme žáky celé školy, kdy starší žáci pomáhají mladším. V úvodu programu shlédly děti motivační video s populárním Hurvínkem a jeho trápení s bolavým zubem. V další části žáci plnili na interaktivní tabuli různé úkoly, zaměřené na péči o zdravý chrup. Žáci se dozvěděli, z čeho se skládá zub, jak se o zuby správně starat, jaké potraviny mohou zuby poškozovat a proč je důležité chodit na preventivní zubní prohlídky. Na závěr žáci vyplnili pracovní listy a za odměnu získali balíček s produkty dentální hygieny od sponzora programu.

Veselé zoubky na základní škole v Lodhéřově

Na společné fotografii s dárkovými balíčky v dolní řadě zleva Adéla Husáková, Martina Kejstová, Barbora Husáková, Šarlota Chodcová, Ondřej Šafrata a Jakub Zelinger, v prostřední řadě zleva Aneta Háková, Adam Kotyza, Vít Pánek, Valentina Vaníčková a Jakub Mertl, v zadní řadě zleva Monika Melenová, David Zelinger, Vladimír Tůma, Josef Šamko a Lukáš Plachý.

Mgr. Karel Král, ředitel ZŠ a MŠ Lodhéřov

Nejnovější články

Nahlédněte do praxe s přednáškami Fakulty managementu

Miloslav L

Soutěž v Domě gobelínů s názvem „TEXTILNÍ FANTAZIE“

Miloslav L

Jaro se blíží! | Fotila Amálie

Miloslav L