Výhra hokejistů HC Vajgar v Soběslavi

V neděli 17. prosince sehráli hráči HC Vajgar poslední předvánoční utkání na ledě Spartaku Soběslav a přivezli domů cenné tři body za výhru 1:3.

HC Vajgar pokořil Spartak Soběslav - Foto: David Regásek
Ilustrační foto: David Regásek

V brance Vajgaru se opět představil Tomáš Kubeš a byl to především on, kdo stojí za skvělým výsledkem. První třetina se hrála bez branek a bez větších šancí na obou stranách. Hned v úvodu druhé tetiny začali jindřichohradečáci více zaměstnávat domácího gólmana Křiklána a dvakrát v úvodních deseti minutách prostředního dějství ho dokázali překonat. Nejdříve se trefil do černého Filip Tomšík a poté Tomáš Kalvas po samostatné akci. V polovině zápasu tak měl HC Vajgar dvoubrankový náskok. Netrvalo to však ani celé 3 minuty a stav zápasu se opět měnil. Za domácí Soběslav skóroval Lukáš Karpíšek. Do konce druhé třetiny se ještě trefil Robert Procházka, takže do šaten se před poslední třetinou šlo za stavu 1:3, který se nezměnil až do konce utkání. Za třetí třetinu zasluhuje absolutorium gólman Tomáš Kubeš, na kterém si doslova vylámali zuby všichni domácí útočníci, kteří nedali gól ani v závěreční hře bez brankáře.

Statistiky (zdroj jchokej.cz):

OLH Spartak Soběslav – HC Vajgar J. Hradec 1:3 (0:0, 1:3, 0:0)
Góly a nahrávky:
32. L. Karpíšek – 23. Tomšík (Gurka, M. Stach), 29. Kalvas, 38. R. Procházka (Lazorišák).
Rozhodčí: D. Urban – Brůha, Jan Lang.
Vyloučení: 4:3, navíc Točík (Soběslav) 10 minut, Jon (Vajgar) 5 minut + do konce.