Mattoni NBL: Po výborném výkonu výhra Lions s Brnem

V předposledním domácím zápase jsme porazili Brno a opustili jsme poslední místo tabulky!

Po čtvrtinách: (25:22,49:44,75:61)

BK Lions J.Hradec – MMCITÉ BrnoDnes nás čekal další důležitý zápas v závěru sezóny, který měl napovědět o konečném umístění po základní části. S Brnem jsme měli shodnou bilanci výher a mohli jsme tedy očekávat vyrovnaný basketbal.

A náš soupeř vstoupil do zápasu aktivněji. Naši hráči opět neproměnili několik vyložených šancí a Brno po bodech našich bývalých hráčů Dygrýna a Zachrly vedlo 5:0. Až poté jsme se probudili, vedení Pavlem Novákem a Ferrem Hallem, kteří dohromady přidali 12 bodů našeho týmu v řadě a my v 7. minutě vyrovnali. V závěrečných minutách jsme však nepolevili a po 10 minutách jsme vedli o 3 body.

A druhá čtvrtina nás tentokrát zachytila s dobrou formou. Marič sice snížil na rozdíl jediného bodu, pak se však rozjel náš útočný uragán a LIONS zahájili první tlak v zápase bodovou šňůrou 11:3. Za soupeře se však s výsledkem nehodlal smířit Deremy Geiger, který 6 body Brno opět přiblížil. Naše hráče to však nerozhodli a zařízli Brno podruhé – 7 bodů v řadě v podání Halla, Čecha a Pavlíka znamenalo na konci 8. minuty nadějné vedení o 14 bodů! Neskutečné zkraty naší obrany, v čele s vyhozením v posledních sekundách k soupeři (Geiger s klaksonem zázračně bodoval) však znamenaly redukci na náskok pouhých 5 bodů – velká škoda!

Bylo tedy jasné, že Brno se dnes nevzdá a ve druhém poločase nás nečeká nic jednoduchého. Hned v úvodu druhé půle trefil trojku Geiger, my jsme však i nadále drželi náskok cca 7 bodů. Mezi 3. a 8. minutou jsme však opět zabrali. Náš pohyb byl velmi aktivní, nalézali jsme volné hráče a výsledkem kolektivní hry byla bodová šňůra 13:6! Do konce čtvrtiny jsme nepolevili a vedli jsme tak o nadějných 14 bodů!

Ani poslední čtvrtina však nepřinesla žádnou naději pro našeho soupeře. Byla sice nejvyrovnanější, náš tým však ani na chvíli nepolevil v koncentraci a i nadále odpovídal na snahu o snížení dalšími úspěšnými střelami. A když Honza Čech trefil v 8. minutě trojku, bylo zcela jasné, že poslední 2 minuty se odehrají při ovacích ve stoje! Brno v závěru trefilo 9 bodů v řadě a kosmeticky upravilo bodový rozdíl na 15 bodů!

Dnes výborný výkon po celých 40 minut. Hráčům můžeme vytknout pouze poslední 2 minuty prvního poločasu, kdy jsme zcela zbytečně polevili v koncentraci a dovolili soupeři vrátit se do zápasu.

I statistiky mluví jasně – lepší úspěšnost střelby za 2 i za 3 body, Jasná převaha na doskoku (v útoku hned 19 doskoků!!), převaha v asistencích, získaných míčích a pouhých 7 ztrát za zápas. 33 minut jsme byli ve vedení a zcela zaslouženě jsme vyhráli.

Touto výhrou jsme se odpoutali od posledního místa tabulky, kde nás vystřídal právě náš soupeř. Máme však stejný počet výher jako Svitavy a USK, kteří jsou v tabulce před námi. S prvně jmenovaným  máme dokonce lepší vzájemnou bilanci, což na konci základní části bude hrát v náš prospěch. Máme tak vše ve svých rukou, čeká nás těžký zápas ve středu v Ústí a pak poslední zápas sezóny, kde chceme doma bojovat o body s USK!

Nejlepším hráčem byl zvolen Pavel Novák, který především v úvodu uklidnil náš tým důležitými body (10 bodů za 1.čtvrtiinu). 16 bodů, 8 doskoků a 3 asistence je výborný výkon.

Nejlepším střelcem byl Hernst Laroche – v prvním poločase se trápil, ve druhém se však rozehrál k výbornému výkonu – 22 bodů, 8 doskoků, 8 asistencí a konečná validita 30!

Ferro Hall by dnes kousek od double-double. Opět několikrát skoro urval koš svými smečemi a odměnou mu je 19 bodů, 9 doskoků a 4 asistence!

Brian Tracey dnes sice přidal “pouhých” 13 bodů, trefoval však důležité střely a jako bonus přidal 10 doskoků a 3 asistence – double-double!

I zbytek týmu však dnes bojoval  a zaslouží si pochvalu. Každý hráč na hřišti nechal vše a odměnou mu byly ovace ve stoje od tradičně skvělých fanoušků. A je pravda, že dnes jste opět byli naším 6. hráčem a dokázali jste nás vyburcovat ke zlepšenému výkonu a výhře!

Jdeme však dále, naše mise ještě nekončí! Ve středu do Ústí, pojeďte s námi fandit!! Odjezd autobusu je ve 13:00.

A v sobotu, v přímém přenosu ČT4, chceme body s USK, zápas začíná v 17:45!! Přijďte tedy ukázat, jak se před kamerami fandí v našem městě!!! Naši hráči si to za dobré výkony zaslouží!

Statistika zápasu:

Střelci domácí: Laroche 22 (8 doskoků, 8 asistencí), Hall 19 (9 doskoků, 4 asistence), Novák P. 14 (8 doskoků), Tracey 13 (10 doskoků), Pavlík 9, Vošlajer 7, Čech 5, Novák M. 4
Střelci hosté: Geiger 24, McClain 18, Dygrýn 16, Marič 9, Zachrla 6, Bašta 5
Trojky: 5 – 8
Fauly: 25 – 19
TH: 26/18 – 25/20