0.1 C
Jindřichův Hradec
4.02. 2023
Články

Z vyrovnaného boje odchází vítězně tým z Děčína

V předposledním kole základní části Kooperativa NBL 2017/2018 se jindřichohradecký Fio Basket střetl doma s favorizovaným Děčínem. Byl to osmnáctý vzájemný zápas od sezóny 2012/2013, kdy J. Hradec vstoupil do nejvyšší soutěže. Nad Severočechy vyhrál jen jednou, bohužel druhé vítězství tentokrát nepřidal.

Basket Fio banka J. Hradec – BK ARMEX Děčín 84:89 (23:20, 45:42, 68:67)Sestavy a body: Upchurch 21, Petrič 20, Sinadinovič 18, Fait 9, Zuzák 8, Stegbauer 6, Rhymes 2, V. Novák, Bašta, Kantůrek – Ježek 13, Feštr 13, Landa 9, Šiška 9, P. Houška 8, Bažant 7, Krakovič 7, Halada 7, Kroutil 6, Grunt 4. Šestky: 24/18:27/19. Trojky: 6:6. Fauly: 20:23. Rozhodčí: Hruša – Salvetr – Pokorný, 521 diváků.

Od úvodního rozskoku to byl urputný boj pod oběma koši. Hráči obou týmů nadělali na začátku dost ztrát, především několik ukvapených domácích přihrávek přimělo trenérské duo Karel Forejt – Rudolf Jugo, aby si už ve 3. minutě vzalo oddechový čas. Od stavu 6:6 pak Fio Basket pokračoval ve výborné obraně a k tomu přidal klid na útočné polovině. Rezultovala z toho vedení 14:8 (6. min.) a 23:18 (9. min.), dařilo se hlavně pivotmanovi Ratko Petričovi, jehož Děčín nedokázal ubránit. Za první periodu dal 8 bodů.

Hostům se v úvodní čtvrtině nevedla střelba z delší vzdálenosti, například za prvních šest minut dali jediný koš ze hry. Bodovali hlavně z čáry trestných hodů. Od druhého hracího období ji zpřesnili a průběh otočili na svou stranu (14. – 26:31). Ovšem po domácím time-outu se opět vedení vrátilo do rukou J. Hradce, když hlavní zásluhu na tom měl střelecky disponovaný Deandre Upchurch. Poločasový tříbodový náskok Fio Basketu pak přesně s klaksonem zařídil Edi Sinadinovič – 45:42.

Ve třetím dějství pokračovaly obrany obou celků v agresivní defenzívě. Skóre se přelévalo ze strany na stranu, pětkrát vedli domácí i hosté, třikrát bylo vyrovnáno. Ještě 90 vteřin před koncem třetí periody Fio Basket prohrával 62:67, přesto se v ní dokázal v závěru dostat do vedení 68:67.

Také v poslední desetiminutovce se basketbalisté rvali o každý míč, přetahovali se o každý bod. Diváci byli u vytržení, atmosféru utvořili skvělou. Očekávali napínavý závěr, který lépe zvládli favorité ze severu Čech, protože byli trpělivější. Za stavu 81:80 pro Fio Basket měli domácí hráči balón, ale nezvolili vhodné zakončení, což bohužel posléze dvakrát zopakovali. Hned nato dokonce třikrát doskočili míč pod košem Děčína, ale žádnou střelu neproměnili. Ostřílení hosté toho využili, získali mírný náskok, který uhájili.

Základní část KNBL Fio Basket završí utkáním s Nymburkem, a to ve středu 14. února od 18 hodin.

Roman Pišný – více sportu na ventilator.websnadno.cz

Ohlasy po utkání:

Pavel Budínský (trenér BK ARMEX Děčín):
„Za sebe musím říct, že jsem velmi rád, že jsme vyhráli. Naplnili se naše predikce, že to bude velmi těžké utkání. Varovným prstem pro nás byl výkon Jindřichova Hradce v zápase se Svitavami a dnešní utkání stoprocentně naplnilo naše očekávání. Byl to velmi bojovný zápas. Hrálo se víceméně celých 40 minut s tím, že nakonec nikdo nevěděl kdo vezme výhru. My jsme za výhru o pět bodů opravdu rádi. Bylo to vyrovnané utkání. Hledat příčiny toho, proč jsme vyhráli je, myslím si, zbytečné. Byla to otázka 2-3 střel. Z momentů, které si vybavuji, byla například tady Šimonova trojka (na TK přítomen hráč Šimon Ježek, pozn. red), díky které jsme se poté dostali do lehké mentální výhody. Pak se už jen čas krátil a zbytek zápasu byl už jen o „taktických faulech“. Kdy nám úspěšnými trestnými hody pojistili výhru Feštr s Kroutilem. Rozhodně velký kredit patří domácím za to, jak dnes hráli. Donutili nás k maximálnímu úsilí a myslím si, že toto utkání sneslo vysoké měřítko.“

Rudolf Jugo (trenér Basket Fio banka J. Hradec):
„Gratuluji trenéru hostí k výhře. Hráli velmi dobře. Zároveň mě moc mrzí, že jsme ztratily důležité dva body, které se sice ve hře nezdály zlomové, ale podle mě byly jelikož nás obrovsky mentálně srazily. Bohužel jsem s týmem pouhých sedm dnů. Věřím ale, že se opět zavřeme do haly a budeme tvrdě makat na tom, abychom se zlepšili a konečně vyhráli zápas, jako byl ten dnešní. Ten jsme totiž prohráli nebo dá se říct i „odevzdali“ Děčínu zejména v posledních 3 minutách. Kompletně jsme ztratili organizovanost, která je tak strašně důležitá. V ten zlomový moment nám chyběl jakýkoli řád, a to jak v útoku, tak v obraně. Není důležité proti komu budeme hrát, ale pokud předvedeme poslední tři minuty jako dnes, vždy prohrajeme. Musíme si vážit míče, více se koncentrovat a pak můžeme také vyhrávat. Jinak to nejde. Ještě jednou gratuluji a přeji hodně štěstí v play-off.“

Šimon Ježek (BK ARMEX Děčín):
„Jsem rád, že to úsilí, které jsme vynaložili, jsme dokázali přetavit v úspěch. Vítězství nás, doufám, už zaručeně posílá do skupiny A1. Jako nejmarkantnější rozdíl vidím v bodech hráčů z lavičky. Naše širší rotace asi tento zápas nakonec rozhodla.“

Lukáš Kantůrek (Basket Fio banka J. Hradec):
„Už jen dodám, že jsme 38 minut hráli vyrovnaný basketbal, dokonce jsme vedli. Na konci to vždy „urve“ jeden tým“. My jsme bohužel vystřelili jednu těžkou střelu, kterou jsme neproměnili a Děčín na to dokázal odpovědět. Nám chyběla koncentrace poslední dvě minuty, a to rozhodlo.“

 

Nejnovější články

Meziváleční sochaři – Václav Neubauer (část 2) | Jindřichohradecké sochy a památníky

Miloslav L

Veřejné bruslení – únor 2023

Miloslav L

Bowling 22 – Bar | Klub | Bowling

Miloslav L