8.6 C
Jindřichův Hradec
25.03. 2023
Články

Výstavní sezónu na Staré radnici zahájí Krteček

Jedna z nejznámějších českých pohádkových postaviček se chystá na návštěvu do Jindřichova Hradce! V dětském sále v prostorách výstavního domu Stará radnice se v pátek 1. dubna úderem 16. hodiny otevře výstava Krteček a jeho kamarádi, kterou k nám přiváží ilustrátorka a malířka Kateřina Miler, dcera Krtečkova tvůrce – Zdeňka Milera.

Výstavní sezónu na Staré radnici zahájí "krteček"„Na dětské výstavě bude možné vidět například originály příprav a rozkresů Millerových knížek a filmů či promítaného Krtečka nebo dokument o Zdeňku Milerovi. Děti se po celou dobu výstavy mohou zúčastňovat výtvarné soutěže o Krtkův dort. Návštěvníci dostanou také možnost seznámit se s dílem Kateřiny Miler, dcerou umělce a jedinou pokračovatelkou jeho díla,“ uvádí kurátorka výstavy Pavla Petráková Slancová.

Kateřina Miler od svých 28 let regulérně spolupracuje na otcových knihách a je také autorkou posledních ilustrací jejich společné knihy Krtek a rybka, kterou pod jeho dramaturgií a dle Milerova filmového scénáře nakreslila. V roce 2015 vydala první autorskou knihu (Krtek na návštěvě), kde se mezi známými postavičkami objevuje poprvé paní Krtečková.

V letošní sezoně budou přístupné také obě stálé expozice v prostorách Staré radnice – tedy Expozice JHMD: Železnice hrou a Z dějin městské samosprávy, připravené Jindřichohradeckými místními drahami a Státním oblastním archivem v Třeboni. Na radnici je možné navštívit i obřadní síň Jana Kotěry.

Letošní výstavní sezonu zahájí vernisáž výstavy Krteček a jeho kamarádi v pátek 1. dubna od 16 hodin. Na místě budou k zakoupení knihy o Krtečkovi, program doplní autorské čtení a autogramiáda Kateřiny Miler.

Více informací o expozicích v prostorách radnice naleznete ZDE

Fotila Amálie: Slavnostní otevření Staré radniceVýstavní dům Stará radnice je v letošním roce otevřený do 30. října. Výstavy jsou přístupné denně kromě pondělí vždy od 10 do 12 a od 13 do 17 hodin.

Veřejnosti se rekonstruovaná budova bývalé jindřichohradecké radnice otevřela 30. června 2015 po zevrubných opravách, které se odehrály mezi červnem 2015 a květnem 2015. Projekt Zpřístupnění a nové využití Staré radnice je spolufinancovaný z Regionálního operačního programu NUTS II Jihozápad, prioritní osa 3 – Rozvoj cestovního ruchu. Celkové výdaje projektu činí 29,032 milionů Kč.

Více informací o historii, rekonstrukci i současnosti radnice naleznete na webových stránkách.

Nejnovější články

Nahlédněte do praxe s přednáškami Fakulty managementu

Miloslav L

Soutěž v Domě gobelínů s názvem „TEXTILNÍ FANTAZIE“

Miloslav L

Jaro se blíží! | Fotila Amálie

Miloslav L