Počasí, které přálo dobrým výkonům, přilákalo k závodu Běž na věž v sobotu 12. května 2018 celkem 54 závodníků – což bylo o deset méně než vloni. Nejmladšímu účastníku Vašíku Zámečníkovi z J. Hradce bylo 4 roky a nejstaršímu závodníku Petru Pokovbovi st. 64 let. Přímo z Jindřichova Hradce bylo celkem 31 soutěžících. Nejdál to měla k naší věži rodina Petrzykova z Českého Těšína, která zde trávila dovolenou. Absolutní vítěz závodil v kategorii Mládež do 25 let a stal se jím dvaadvacetiletý Daniel Radvanský z Jindřichova Hradce s časem 41 vteřin a 29 setin vteřiny. Ten obhájil titul absolutního vítěze již popáté v historii závodu. Nejdelší čas, ve kterém byla letos věž zdolána, byl 2 minuty 29 vteřin a 37 setin vteřiny.
Závodilo se v 7 kategoriích podle věku.

Vítězi jednotlivých kategorií se stali:
Dívky do 15 let – Karolína Šlechtová (1:12,56)
Chlapci do 15 let – Tomáš Pajer (0:58,87)
Mládež do 25 let – Daniel Radvanský (0:41,29)
Dospělí nad 25 let – Jaroslav Chytra (0:49,50)
Mladší „senioři“ nad 35 let – Petr Pokovba ml. (0:48,50)
Starší „senioři“ nad 45 let – Pavel Körner (0:53,19)
„Veteráni“ nad 55 let – Petr Pokovba st. (1:01,44)
Každý účastník obdržel diplom s časem, za který zdolal 153 schodů městské vyhlídkové věže a vítězové jednotlivých kategorií získali keramické poháry z dílny Romany Hulíkové.
Atmosféru dokreslovala pouliční muzika osvědčených Pouličníků. Osvěžení mohli čekající závodníci nalézt v Dada clubu, kde se vydávaly také diplomy. Čas měřil spravedlivý komisař závodu Mgr. Vladislav Burian a celou akcí slovem provázel moderátor Mgr. Karel Sláma. Ozvučení zajišťovala agentura Kayman records a boule ošetřovaly zdravotnice z Oblastního spolku Červeného kříže. Všem zúčastněným děkujeme za zdárný průběh akce a těšíme se na příští ročník.
Pavla Míchalová