Aktuálně

Základní část uzavírají basketbalisté na nymburské palubovce.

Po velice těsné domácí prohře pokračuje pro Lions liga středečním střetnutím s velikánem českého basketbalu, a to sice s Čez Basketball Nymburk.

Basketbal: Ústí konečně poraženo
Foto: Lukáš Šamal

Po potvrzení vzrůstající formy jindřichohradecký basketbalový tým mužů cestuje ve středu k velice těžkému zápasu proti gigantu z Nymburka. Tým, který v české lize dlouhých 14 sezon nebyl sesazen z trůnu. Opory českého národního týmu v sestavě středečního soupeře střídají velká jména také evropského basketbalu. O favoritovi není pochyb. Fio basket však nehodlá nic v zápase „odevzdat zadarmo“. Práce pod trenérským duem Forejt-Jugo pokračuje a právě středeční utkání s Nymburkem bude další možností v přínosu změn ve hře. Myšlenky celého týmu samozřejmě směřují k blížící se skupině A2. Nejlepším „povoleným dopingem“ do dalších ligových kol bude pro hráče z města nad Vajgarem podat bojovný výkon po celých 40 minut.

Na marodku Jindřichova Hradce přibývá nemocný Dalibor Fait. Ohrožený je i start Zuzáka a Bašty. Dá se tedy předpokládat, že trenéři budou dávat šanci hráčům z lavičky.

Po tomto 22. kole KNBL bude následovat 14 denní pauza, ve které se odehraje finále Českého poháru. O rozlosování ligy vzhledem k těsným výsledkům v tabulce bude jasno právě až po 14. únoru. O všem budou naši fanoušci samozřejmě informováni prostřednictvím sociálních sítí, webu a nebo newsletteru.

Rozhovor s Karlem Forejtem:

Po velmi těsné prohře s posledním finalistou soutěže nás čeká gigant z Nymburka. Jaké jsou ty nejzákladnější pokyny týmu před tímto zápasem?

Chceme navázat na pozitivní věci z posledních dnů a udržet herní disciplínu po celých čtyřicet minut. Důležité také bude, aby naši hráči nastoupili bez přehnaného respektu k soupeři.

Vy jste sám v NBK působil jako hráč i jako trenér. Jaké je to se vracet v roli hostujícího trenéra?

Vždy se do Nymburka moc těším, mám tu spoustu přátel, známých a v neposlední řadě i příbuzenstvo.

Týmové výkony jdou v posledních zápasech jednoznačně nahoru. Je to poznat na týmové psychice?

Doufám ,že psychika nás všech se bude v souvislosti se vzrůstající formou dále zvedat, a že přijdou i tolik potřebná vítězství.

Jaké jsou Vaše očekávání před skupinou A2, o jejíž podobě už je pravděpodobně rozhodnuto?

Půjdeme do každého dalšího zápasu s cílem vyhrát a pokusit se snižovat ztrátu na týmy před námi.

Kolik čeká tým v tom 14 denním mezidobí tréninků a na čem budete makat nejvíce?

Tréninků nás čeká hodně, potřebujeme pracovat na souhře v útoku a samozřejmě i na obraně. Zároveň doplnění fyzického fondu je nutné.

Věříte, že i za pomoci našich diváků budou 2 body z jindřichohradecké haly vzácností?

Na naše skvělé diváky moc spoléháme. Podrželi nás vždy a já věřím, že našimi výkony jim to budeme vracet.

Jan Šebek