Aktuálně

Ze života galerky a policejní práce na Jindřichohradecku (listopad 2017)

Co řešili státní policisté v listopadu na Jindřichohradecku? Podívejte se s námi na výpis ze zajímavých případů.

 • Kradl v OD a byl přistižen

J.Hradec – Šel po Playboy a alkoholu, platit nechtěl a nekradl poprvé.

Policie poutaPodezřelý muž (r.1989) dne 27.listopadu v obchodním domě na sídlišti Vajgar v J.Hradci odcizil z volného prodeje celkem šest láhví alkoholu různých značek a dva časopisy Playboy. Platit však neměl v úmyslu. Svým jednáním tak způsobil celkovou škodu ve výši nejméně 1035 korun. Z alkoholu a „ lechtivých „ obrázků se však dlouho neradoval, neboť byl chvíli po činu zadržen jindřichohradeckými policisty a umístěn do policejní cely. Jak muži zákona zjistili, podezřelý se svého jednání dopustil i přesto, že byl za majetkový trestný čin v posledních třech letech soudem potrestán, kdy nepodmíněný trest odnětí svobody vykonal v lednu 2015. Po zadokumentování přečinu krádeže převzal následující den podezřelý muž sdělení podezření a poté byl ze zadržení propuštěn. Do dvou týdnů stane opět před soudem, jenž rozhodne o jeho vině a trestu.

 • Distribuovala pervitin

J.Hradec – Drogu prodávala i protislužbou poskytovala nejméně 100x.

Jindřichohradečtí kriminalisté rozkryli případ distribuce drog. Mladá žena (r.1983) přinejmenším v období od října 2016 do konce září 2017 měla na různých místech v J. Hradci a okolních obcích prodat nejméně v padesáti případech desítky gramů pervitinu za částku nejméně 45 000 korun. Dále měla neoprávněně zdarma poskytnout v nejméně padesáti případech drogu pervitin, částečně i za protislužbu přespání. Policejní komisař služby kriminální policie a vyšetřování pro precizním zadokumentování případu vypracoval včerejšího dne sdělení obvinění, neboť žena je podezřelá z trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Trestní stíhání bude probíhat na svobodě. V případě soudem uznané viny hrozí ženě trest odnětí svobody na jeden rok až pět let.

 • Vzrostlý strom, spadl před projíždějící vlak. – „Více štěstí než rozumu“

Bednáreček

S nadsázkou se dá říci, že „ více štěstí, než rozumu“ měl muž (r. 1978), který dne 30. září v dopoledních hodinách měl neodborně kácet vzrostlou borovici nedaleko obce Bednáreček, jenž spadla před právě zde projíždějící vlak. Podezřelý muž ve vzdálenosti 15 metrů od železniční tratě neměl dbát zvýšené opatrnosti, kdy borovice se při nekontrolovatelném pádu zachytila o trakční vedení mezi zastávkami Kamenný Malíkov a Bednáreček na Jindřichohradecku. V důsledku pádu stromu na trakční vedení došlo k ohrožení projíždějícího vlaku, jedoucího ze stanice Počátky – Žirovnice směrem na Veselí nad Lužnicí. Ve vlaku v tuto dobu cestovalo 6 cestujících a jeden strojvedoucí vlaku, kterému se i přes včasnou reakci nepodařilo vlak zastavit před místem pádu stromu. K poškození jedoucího vlaku nedošlo jen díky včasné reakci strojvedoucího, který včas spustil zařízení spojující vlak a trakční vedení. Naštěstí nedošlo ke zranění žádné z osob, jenž se v projíždějícím vlaku nacházely. Jindřichohradečtí policisté přečin obecné ohrožení z nedbalosti i přečin poškození a ohrožení provozu obecně prospěšného zařízení z nedbalosti precizně zadokumentovali. Včerejšího dne převzal podezřelý muž z rukou policistů sdělení podezření. Do dvou týdnů stane před soudem.

 • Šperky jsou pryč

J.Hradec – V bytě na Vajgaře řádila straka.

Jindřichohradečtí policisté pátrají po dosud neznámém pachateli krádeže, který v době 10.října do 5. listopadu v J. Hradci, na sídlišti Vajgar, aniž by došlo k vloupání do bytu, v obývacím pokoji odcizil z papírové krabice za televizí tři prsteny, pár náušnic a řetízek s přívěškem, vše ze žlutého kovu. Majitelce šperků tak byla způsobena škoda ve výši nejméně 40 000 korun.

 • Těžká dopravní nehoda u Blažejova

J.Hradec – Námraza a přecenění řidičských schopností.

Dne 23. listopadu 2017 v 06:20 hodin jela řidička (19 let) OA VW Polo, po silnici III. třídy č. 1343 ve směru od Blažejova směrem na Jindřichův Hradec. Při projíždění mírné levotočivé zatáčky, na začátku lesního úseku, pravděpodobně nepřizpůsobila rychlost jízdy zejména stavu a povaze vozovky, svým schopnostem a jiným okolnostem, které bylo možno předvídat, na namrzlém povrchu vozovky dostala s vozidlem smyk, přejela do protisměrné části vozovky a následně vlevo mimo komunikaci, kde narazila do dvou stromů. Při dopravní nehodě došlo k lehkému zranění řidičky a dalších čtyř spolujezdců, kdy spolujezdkyně z pravého zadního sedadla, byla letecky transportována k ošetření do nemocnice v Č.Budějovicích, ostatní spolujedoucí byli z místa dopravní nehody převezeny k ošetření do nemocnice v J. Hradci. U řidičky byla hlídkou OOP Jindřichův Hradec provedena dechová zkouška přístrojem Dräger s negativním výsledkem. Na vozidle VW Polo vznikla škoda ve výši nejméně 70 000,- Kč. Na vozidle, na všech kolech užity zimní pneu, kdy vzorek dezénu byl v normě. Příčiny, okolnosti i míru zavinění řidičky i nadále prošetřují dopravní policisté z J.Hradce.

 • Ze života galerky a policejní práce na Jindřichohradecku (listopad 2017)
 • Ze života galerky a policejní práce na Jindřichohradecku (listopad 2017)
 • Ze života galerky a policejní práce na Jindřichohradecku (listopad 2017)

Tohoto dne do dopoledních hodin šetřili dopravní policisté na Jindřichohradecku celkem 9 dopravních nehod. Celkem bylo ve vozidlech zraněno 14 osob, z toho dvě těžce. V jednom případě byla vyžádána letecká záchranná služba. Společným jmenovatelem těchto nehod byla namrzlá vozovka, místy i náledí a hlavně přecenění řidičských schopností osob za volantem!

Policisté varují: Řidiči, zima se nezadržitelně blíží. I přesto, že přes den svítí slunce a obloha je sytě modrá, v noci klesají teploty pod bod mrazu! Nepřeceňujte své řidičské schopnosti a jezděte opatrně. Svým předvídavým chováním neohrozíte nejen život svůj včetně osádky vozidla, ale i ostatních účastníků silničního provozu!

 • Vozidlo převrátil na střechu

J.Hradec – Pil a řídil, nadýchal dvě promile.

Dopravní policisté z J.Hradce nyní dne 20. listopadu předali sdělení podezření pro přečin ohrožení pod vlivem návykové látky řidiči (r.1978), jenž se posilnil alkoholem před jízdou a následně způsobil dopravní nehodu. Dne 5. října jel ve směru od obce Blato na obec Landštejn s vozidlem Daewoo Lanos, když pravděpodobně nepřizpůsobil rychlost vozidla stavu a povaze komunikace a při projíždění levotočivé zatáčky vyjel s vozidlem vpravo na pravou nezpevněnou krajnici a dále do odvodňovací strouhy, kde čelně narazil do ložených klád po těžbě. Následně došlo k odhození vozidla zpět na komunikaci a přetočení na střechu. Při dopravní nehodě došlo k lehkému zranění řidiče. Škoda na vozidle činí nejméně 15 000 korun. Dechová zkouška, jenž u řidiče provedli policisté z obvodního oddělení Nová Bystřice, prokázala opakovaně požití alkoholu. Při prvním měření řidič nadýchal kolem 2 promile alkoholu. Při opakované dechové zkoušce bylo naměřeno nejméně 1,90 promile alkoholu v dechu řidiče. Z rozboru žilní krve byla zjištěna hladina alkoholu v krvi a to ve výši nejméně 1,75 g/kg při I. měření a ve výši nejméně 1,64 g/kg při měření opakovaném. V případě soudem uznané viny mu hrozí trest odnětí svobody na šest měsíců až tři léta.

 • Křivá výpověď

J.Hradec – U soudu, ač byla řádně poučena, lhala.(Hlasová schránka 974 233 116)

Podezřelá žena (r.1993) dne 11.září 2017 při hlavním líčení u okresního soudu v J.Hradci při své výpovědi jako svědek uvedla nepravdivé skutečnosti, které mohly mít podstatný význam pro rozhodnutí soudu ve věci obžalovaného. Po předchozím poučení o křivém svědectví měla úmyslně nepravdivě vypovídat ve prospěch obžalovaného a to v tom smyslu, že dne 30.června 2017 obžalovaný neřídil motorové vozidlo, i přes to, že měl vysloven zákaz řízení motorových vozidel, přičemž se k trestné činnosti obžalovaný sám doznal. Tuto skutečnost podezřelá měla potvrdit až po opakovaném upozornění na poučení o křivém svědectví. Jindřichohradečtí policisté přijali oznámení od okresního státního zastupitelství. Poté bylo policisty vypracováno sdělení podezření pro přečin křivá výpověď a nepravdivý znalecký posudek, které si podezřelá žena převzala dne 7. listopadu. Nyní je trestně stíhána v režimu zkráceného přípravného řízení. V případě soudem uznané viny jí hrozí trest odnětí svobody na šest měsíců až tři léta.

 • S nožem vyhrožoval sebevraždou

J.Hradec – Policisté přijeli včas a muži tak zachránili život.

Včerejšího dne 6. listopadu kolem 15:30 hodin oznámil muž na linku tísňového volání PČR, že jeho kamarád chce spáchat sebevraždu na Kardašovořečicku, neboť drží na hrudníku nůž a říká, že to tu ukončí. Policista operačního střediska vyslal na místo hlídku policistů z obvodního oddělení J.Hradec. Když muži zákona přijeli na místo, spatřili poškozeného jak leží na své posteli v bytě a v obou rukou pevně svírá nůž opřený špicí o svůj hrudník. Když poškozený spatřil policisty ihned vyhrožoval, že to tu ukončí. Mladí policisté však velmi profesionálně začali s mužem komunikovat, čas běžel a policisté si začali získávat mužovu důvěru. Následně se oběma policistů podařilo muže přesvědčit, aby odložil svůj nůž, což po chvíli i udělal. Policisté neváhali a jakmile byl nůž z mužova dosahu ihned k němu přistoupili a vyvedli ho z bytu ven. Zde již čekala odborná pomoc zdravotníků záchranné služby J.Hradec, kteří muže převezli do zdravotnického zařízení. Nutno dodat, že oba mladí policisté svým profesionálním přístupem naplnili heslo „ pomáhat a chránit“.

 • Smrtelná dopravní nehoda

J.Hradec – Třeboň – Řidička Peugeotu 106 střet nepřežila.

Ze života galerky a policejní práce na Jindřichohradecku (listopad 2017)V pondělí 6. listopadu kolem 12:15 hodiny zbytečně vyhasl další lidský život při dopravní nehodě. Dle prvotních informací řidička (r.1968) vozidla Peugeot 106 jela z Třeboně na Suchdol nad Lužnicí, kde přibližně čtyři kilometry za Třeboní, při průjezdu táhlé pravotočivé zatáčky, na mokré vozovce za deštivého počasí, pravděpodobně řízení vozu nezvládla, přejela do protisměru a zde se střetla s nákladním automobilem s návěsem (MPZ „H“). Řidička na místě dopravní nehody svým zraněním podlehla. Na místě této tragické nehody řídí provoz třeboňští policisté ve spolupráci s městskými strážníky i policisty z obvodního oddělení Suchdol nad Lužnicí.

Příčiny, okolnosti i míru zavinění na místě samém šetří dopravní policisté z J.Hradce.

Na jihočeských silnicích vyhasl již 46 lidský život.

 • Složky IZS zasahovaly u požáru v bytě v Kardašově Řečici

J.Hradec – Cizí zavinění bylo vyloučeno – příčina svíčka.

Podezřelý muž (r.1974) dne 4. listopadu kolem 22:00 hodiny v Kardašově Řečici, v pronajatém bytě měl zapálit a následně umístit voskovou svíčku na plastový parapet. Po dohoření svíčky vzplanul plastový parapet, kdy se požár rozšířil následně na plastové okno. Požár byl uhašen dobrovolným hasičem, jenž byl v danou dobu v domě. Podezřelý muž se při požáru nadýchal zplodin a musel být ošetřen v nemocnici J. Hradec. Na místo události se dostavili jak policisté z obvodního oddělení J.Hradec, tak hasiči profesionální i dobrovolní. Dále byl přítomen lékař RZP J.Hradec. Vyšetřovatelkou HZS byla stanovena příčina požáru a to nedbalost. Cizí zavinění bylo na místě vyloučeno. Tudíž věc na místě převzala vyšetřovatelka HZS pracoviště J.Hradec. Požárem byla způsobena škoda 20 000 korun městu K.Řečice.

 • Těžké ublížení na zdraví – Za nehodu z července padlo obvinění.

Policejní komisař služby kriminální policie a vyšetřování z J. Hradce po precizním  zadokumentování dopravní nehody s těžkou újmou na zdraví ze dne 4. července 2017 nyní   13. listopadu vypracoval  usnesení o zahájení trestního stíhání řidiče (r.1997) pro trestný čin těžké ublížení na zdraví  z nedbalosti.

Dne 4. července podezřelý muž- řidič osobního automobilu FORD FOCUS DAW  v obci Pleše na křižovatce silnice I/23 se silnicí III/14720, na kterou přijížděl po vedlejší komunikaci ve směru od obce Vřesná, pravděpodobně nerespektoval dopravní značku „Stůj, dej přednost v jízdě“. Nedal přednost v jízdě osobnímu automobilu DACIA DUSTER jedoucímu po hlavní komunikaci, který přijížděl do uvedené křižovatky po silnici I/23 ve směru od obce Doňov. Měl vjet před přijíždějícím vozidlem DACIA DUSTER do křižovatky a způsobit tak vzájemný střet obou vozidel, při němž řidič vozidla DACIA DUSTER  utrpěl těžkou újmu na zdraví s následnou pracovní neschopností do současné doby.   Ve vozidle FORD FOCUS utrpěla blíže nespecifikované zranění matka podezřelého řidiče. Způsobená škoda na vozidlech činí 110 000 korun. Po převzetí  usnesení o zahájení trestního stíhání bude řidič (r.1997) vyslechnut policejním komisařem SKPV J.Hradec jako obviněný.

Zdroj: Policie ČR