Aktuálně

ŽIVÝ HRADEC


POZOR !!! Změna času sobotního vystoupení !!
Jiří Schmitzer hraje již ve 14:00 !!!

Civis novus z.s. a Proutek o.s. je po roce opět zpět…
… a s námi přijde zákon… a také 2. ročník multižánrového festivalu „Živý Hradec“ a tentokrát pro Vás máme zase o něco lepší program než loni a věříme, že když nás podpoříte svou účastí (vstupné na festival je stejně jako loni zcela ZDARMA), tak příště budeme zase o trochu lepší.

Letos se můžete 19. června (pátek odpoledne) těšit na nejrůznější písničkáře hrající v centru města a večer poté bude festival pokračovat alternativní scénou. V sobotu pojede festival celý den na Proutek stage a v neděli to vše zakončíme poklidně s písničkáři. Všechny scény letos najdete na jednom místě, a to v parku pod gymplem.

ŽIVÝ HRADEC - multižánrový hudební festivalP – R – O – G – R – A – M
———————-————————–————————–

19. června 2015 (pátek)

Alternativní stage – 19:00-24:00

 • Vložte Kočku
 • Manon Meurt
 • Unkilled Worker Machine
 • Deceased Squirrel on the Phone
 • Lišák

Street stage – 15:00

 • Vojtěch Urbánek a Tomáš Mourek
 • Pensée
 • Martin Ratolístka
 • Ondra Kříž
 • Ondra Vácha

LEGENDARY BAR REGGAE AFTER PARTY

20. června 2015 (sobota)

Proutek stage – 14:00 – 24:00

 • Vees
 • Gang ala Basta
 • Jiří Schmitzer
 • Čankišou
 • BTnJ
 • Extraditables
 • Jazz JAM Session

Hardcore Lucky Pery Stage – 21:00

 • Decon
 • Suffocate With Your Fame
 • Sights
 • Sail This Ship Together

MUNCHIES BAR GRUNGE, TAPAS PARTY

GRAND HOTEL ČERNÝ OREL – Tibor a jeho parta (20:00)

21. června. 2015 (neděle)

Folk acoustic šapitó – 14:00

 • Jen Tak Tak
 • Mošny
 • XXLIVE
 • Fingers Martin Rous

SOBOTA / NEDĚLE Program pro děti PŘEDPOŠKOLICKA www.predposkolicka.cz

 


Přehled interpretů:

Vložte Kočku
http://bandzone.cz/vloztekocku
Tahle partička bude bonbónkem dne. Vložte Kočku vydali své debutové album TáTa v roce 2012 a rovnou bylo nominováno na Anděla, přičemž druhé s názvem SEAT už ho zvládlo i vyhrát. Zajímavostí poté může být natočení soundtracku k němému filmu „Deník ztracené“. Těšit se můžete na strhující instrumentální zážitek , vyplněný surrealistickými texty a výkřiky.

Manon Meurt
http://bandzone.cz/manonmeurt
Manon Meurt je naše veliká srdcovka – velká kapela, která může překvapit kromě svého věku (který se ovšem nijak nesnoubí s kvalitou), zároveň devadesátkovými plochami kytarových stěn a snovými vokály – víme, že shoegaze, aneb „zírání na boty“, jak byl při svém vzniku tento hudební styl pojmenován, dostihne pouze kapelu a Vás zanechá naopak „zírat do nebe a snít“. Manon Meurt už v době, kdy vydávali svůj debut, bylo jasné, že „tohle bude velký“ a koncertem před My Bloody Valentine potvrdili, že tohle je sakra velký a od té doby patří automaticky ke špičce „opomíjené“ hudby.

Unkilled Worker Machine
https://unkilledworker.wordpress.com/unkilled-worker-machine/
Jeden z projektů kanaďana Todda Nesbitta z Wollongong. Duo – kytara + bicí + spousta hluku + Toddův projev, při kterém napadne i člověka angličtinou netknutého: „ty hele, ten týpek tam fakt (N)ěco povídá“. Todd má ještě projekt (bez bicích) a někde jsem zaslechl, že to je prý Nick Cave z ČR. Dlouho jsem nad tím přemýšlel a přijde mi, že by to tak možná mohlo být, pokud by Nick vyměnil košili a sako za něco… ehm, něco… co smrdí olejem z garáže 😉

Deceased Squirrel on the Phone
http://deceasedsquirrelonthephone.blogspot.cz/
… a máme tu další raknrolové duo – kytara, bicí a totální jednoduchost – k samotné charakterizaci nedokážu sepsat nic trefnějšího, než uvést jejich vlastní citaci z videa, které vzniklo ve spolupráci s Full Moon Magazine
„… je to takový minimalistický žánr… snažíme se tam vždycky držet co nejmíň tónů… co nejmíň no….. ideální by bylo držet jenom jeden tón, ale to už by pak bylo míň zábavný“… Od nás uslyšíte jediný komentář a to: „This is pure rock and roll“

Vees
http://www.veespolice.cz/
Mladá trojka z Českých Budějovic, kterou nezastaví nic, ani vykradená zkušebna. Hrají nakoplý kytarový indie, z něhož i angličanům tvrdne gel a praskaj uplý džíny. Kluci dlouhodobě dokazují svoji radost z hudby nakoplými koncerty, díky nimž jen tak nezapadnou do hordy valících se indie kapel a my jsme rádi, že jsme je pro Vás urvali. Heslo: „kdo netančí je pukavec!“

Gang ala Basta
http://www.gangalabasta.com/
Partička, která funguje na scéně již od roku 1998 pod křídlem Michala Pavlíčka, Lukáše Máchala a Milana Brouma, která si získala svou posluchačskou základnu již s prvním albem a následujícím koncertem před Massive Attack v roce 1999. Dodnes naplňují své koncerty naprostým perfekcionismem a výborně vyskládanými skladbami plynoucími tripovou rytmikou.

Jiří Schmitzer
http://bandzone.cz/jirischmitzer
Prostě Jiří Schmitzer aneb „… řekněte prdel!“

Čankišou
http://www.cankisou.cz/
Jestli tentokrát naše podium udrží formaci Čankišou, tak už udrží všechny. Na podiu se objeví sedmičlenná mašina, která na české scéně zdařile vykonává Atlasovu činnost v podpírání stropu českých world music kapel… aka genocida Vašich boků. Fůze snad všeho, co znáte od Indie po Venezuelu. Willy Fog by zaplakal, vědět, že cestu kolem světa zvládnem během jedné hodiny, a to i s klobásou na závěr.

BTnJ
http://www.btnj.cz/
Kapela zaútočila na scénu v roce 2012, kdy naší republikou prolítla píseň a klip „Na posedu“. Už v té době bylo jasné, že si tahle parta recesistů své místo na slunci bez problémů najde. Hravé texty, u kterých se bude jeden smát a druhý červenat. BTnJ se častují jako funk-rap, ale všichni co trochu hudbu sledují, ví, že cedulky mohou být občas poměrně nešťastné, protože BTnJ přijedou s velmi pestrým způsobem pojetí rapu.

Extraditables
https://cs-cz.facebook.com/extraditablesband
„All right, everybody be cool, this is a robbery!“ a pak už si jenom představte ty kytárky –
– ano, snažíme se tím odkázat na jednu z notoricky známých písní z kultovního filmu Pulp Fiction, kterou mají i Extraditables v repertoáru. Přesně to čekejte – španělky, tequilu, před koncertem potrénujte u stánků zvolání „olé“ a s tím zbytkem si poradí kapela aka odpolední chvilka španělských tanců.

Jazz JAM Session
Jazz JAM Session je známá partička hradeckých muzikantů, jež budete znát především z vašich oblíbených barů, ve kterých čas od času v různém složení fungují – těšit se můžete na příjemnou odpolední dávku improvizace a jazzových standart.

Lišák
Undergroundová kytarová legenda z Pelhřimova.

Vojtěch Urbánek a Tomáš Mourek
http://bandzone.cz/vojtechurbanek
Bluesoví cestovatelé – Vojtěch zazpívá a zahraje na akustiku a doprovázet ho bude na elektriku Tomáš – víme, že ideální zázemí bychom pro ně udělali spíše někde v baru, ale oni to zvládnou kdekoliv.

Pensée
http://bandzone.cz/pensee
… se svou kytarou hájí domácí barvy… že jí neznáš, hradečáku? Dej si facku!

Martin Ratolístka
http://bandzone.cz/martinratolistka
Klavírista, kterého také můžete zastihnout jako strojvůdce sobotního vlaku s názvem Jazz Jam Session.

Ondra Kříž
Další klavírista, kterého znáte minimálně z plakátů. Věnuje se zejména kolaboracím. Zmínit bychom mohli kolegy jako je Paul Batto, anebo Jirka Řapek.


Mapa:

ŽIVÝ HRADEC - multižánrový hudební festival