6.9 C
Jindřichův Hradec
25.03. 2023
Články

Muzeum Jindřichohradecka zve na výstavu Petr Novák – zpěvák a romantik

Pro letošní rok byla Muzeem Jindřichohradecka ve spolupráci s FAN KLUBEM PETRA NOVÁKA připravena drobná výstavka připomínající život a hvězdnou kariéru výtečného populárního českého zpěváka Petra Nováka, který by v loňském roce oslavil 70. narozeniny, a příští rok to bude již 20 let od jeho úmrtí. Shodou okolností se jeho úplně poslední koncert v kariéře uskutečnil právě v Jindřichově Hradci. Díky tomu, bude část výstavy věnována i jeho poslednímu vystoupení.

Muzeum Jindřichohradecka zve na výstavu Petr Novák - zpěvák a romantikPetr Novák se narodil 6. 9. 1945 v Praze. Pod vlivem kapely Beatles již v mládí založil se svými kamarády z domu hudební skupinu, která nejdříve vystupovala s písničky Beatles a později si skládala i své vlastní písně, které v roce 1965 natočil technik z Českého rozhlasu a poslal je do vysílání. Především z písní „Já budu chodit po špičkách“ a „Povídej“ se okamžitě staly hity a od té doby se stal Petr Novák jedním z nejposlouchanějších českých zpěváků a hudbou se začal živit profesionálně.

Od sedmdesátých let začal mít Petr Novák dlouhotrvající zdravotní problémy, které přetrvaly až do jeho smrti. Petr Novák zemřel na srdeční kolaps a celkové vyčerpání organismu 19. 8. 1997 v pouhých 51 letech.

Život a kariéra Petra Nováka budou na výstavě představeny především prostřednictvím velkoplošných panelů s fotografiemi a také díky jeho osobním věcem. K vidění na výstavě budou dosud nezveřejněné fotografie z dětství a posledních dnů zpěváka a také figurína Petra Nováka, se kterou vystupoval v pořadu Memento, a dobové plakáty .

Výstava se bude konat v kostele sv. Jana Křtitele ve Štítného ulici do 30. srpna 2016 a bude slavnostně otevřena malou vernisáží v pondělí 1. srpna od 16.00 hodin.

Zvonařová Alexandra

Petr Novák - zpěvák a romantik

Nejnovější články

Nahlédněte do praxe s přednáškami Fakulty managementu

Miloslav L

Soutěž v Domě gobelínů s názvem „TEXTILNÍ FANTAZIE“

Miloslav L

Jaro se blíží! | Fotila Amálie

Miloslav L