15.8 C
Jindřichův Hradec
24.06. 2024
Články

Basketbalový turnaj YUNG GUNS opět v Jindřichově Hradci

Get Better Academy znovu změří své síly s basketbalovou špičkou. Jindřichův Hradec a Pelhřimov hostí sedmý ročník přehlídky basketbalových talentů YOUNG GUNS!

YOUNG GUNS GBA Invitational již tradičně nabídne přestřelku budoucích hvězd. I letos pozvala GBA do Česka světové basketbalové velkokluby. Prestižní juniorský turnaj hostí Jindřichův Hradec společně s Pelhřimovem.

“Jsem mimořádně nadšený že se nám tato velkolepá juniorská basketbalová akce podařila zorganizovat už po sedmé. Mezinárodní konfrontace je něco, co v naší akademii považujeme za klíčové pro rozvoj našich hráčů. O to více mě těší, že na sedmý ročník přijaly pozvánky špičkové kluby a akademie ze šesti různých zemí. Chtěl bych touto cestou pozvat všechny fanoušky mládežnického sportu, protože osobně věřím, že budeme sledovat utkání s vysokou intenzitou a mimořádnými individuálními výkony. Tato akce by se nemohla uskutečnit bez podpory města Pelhřimov a Jindřichův Hradec. Tímto bych rád jménem všech hráčů, trenérů, organizátorů a fanoušků oběma hlavním partnerům srdečně poděkoval.” říká Julian Beťko, ředitel pořádající Get Better Academy.

Do Česka se jako vždy sjede velmi atraktivní mezinárodní konkurence – italská Stella Azzurra Roma, litevský velkoklub Žalgiris Kaunas, nizozemská Orange Lions Academy, výběr španělských mladíků Next Hoops, GAK Gdynia z Polska a Vienna Timberwolves z Rakouska.

Český basketbal bude reprezentovat národní CZ Academy a Get Better Academy.

Žalgiris i Stella Azzurra již v minulosti přivezly na turnaj hráče, kteří se následně dostali až do draftu NBA – Yannick Nzosa, Matteo Spagnolo (aktuálně hráč ALBA Berlín, jeden z největších mladých talentů italského basketbalu) a Rokas Jokubaitis (v současnosti spoluhráč Tomáše Satoranského a Jana Veselého v FC Barcelona). Týmy z minulých ročníků zde představily talenty v budoucnu hrající DIVISION 1 americké NCAA, EuroCup nebo i Euroligu. Například i hráči GBA, kteří se účastnili předešlých ročníků YoungGuns (Michal Kozák v roce 2016, Sigu Sisoho Jawara v roce 2019) si později Eurocup ve svých týmech zahráli.

Pro SOJKY Pelhřimov se spolupořádání nejprestižnějšího tuzemského turnaje juniorů stalo tradicí, které si velmi vážíme. Díky partnerství s GBA Lions Jindřichův Hradec naši dlouhodobou práci s mládeží posouváme na vyšší level. Je pro nás velkou poctou opět přivítat v našem městě giganty evropského

i zámořského basketbalu a vidět v akci budoucí basketbalové hvězdy. Pelhřimov si znovu zažije malý basketbalový svátek.” Dodává Václav Plášil, místopředseda BK SOJKY Pelhřimov.

YOUNG GUNS GBA Invitational 2023 odstartuje ve čtvrtek 14. prosince a vyvrcholí finálovým dnem

v neděli 17. prosince, kdy se diváci mohou těšit nejen na finále a zápasy o umístění, ale také na 3-point Shootout, Slam Dunk contest a bohatý doprovodný program.

Patronem akce se stal známý český moderátor, televizní sportovní komentátor a reportér, basketbalový nadšenec Jan Smetana.

“Každý, kdo mě zná, moc dobře ví, že opravdu miluju basketbal. Tenhle sport jsem si zamiloval v deseti letech a od té doby není jen moji pracovní náplní, ale i velkým koníčkem. Každý basketbalový zápas je pro mě studijní kniha a každý hráč novou kapitolou. Jsem velmi poctěn, že budu součástí tak prestižní akce, jakou je GBA Young Guns, která roky ukazuje, že daleko přesahuje hranice běžného basketbalového turnaje.”

Záštitu nad akcí převzal starosta města Jindřichův Hradec Mgr. Ing. Michal Kozár, MBA.

 

Rozpisy zápasů, výsledky a další informace sledujte na instagramovém účtu @gbayoungguns.

Přímé přenosy zápasů vysílá TVCOM.cz.

 YOUNG GUNS GBA Invitational 2023

sedmý ročník mezinárodního basketbalového turnaje

čtyřdenní přehlídka mladých talentů z celého světa

Termín: 14. – 17. prosince 2023  (čtvrtek – neděle)

Místa konání:

●      Skupina – Pelhřimov:

●      CZ Academy (ČR)

●      Next Hoops (Španělsko)

●      Stella Azzurra Roma (Itálie)

●      Orange Lions Academy (Nizozemsko)

●      Skupina – Jindřichův Hradec:

●      GBA (ČR)

●      Žalgiris Kaunas (Litva)

●      GAK Gdynia Academy (Polsko)

●      Vienna Timberwolves (Rakousko)

 

PRESSKIT (rozpis utkání, soupisky, fotografie, výsledky…):

INSTAGRAM @gbayoungguns   #youngguns2023   #gbainvitational2023

KONTAKTY:  

Teams & event coordinator:  Lukáš Linhart / +420 777 192 651 / [email protected]

PR & media:  Vendula Kupková / +420 731 804 291 / [email protected]