14.5 C
Jindřichův Hradec
15.06. 2024
Archivní

Beseda o fotografické knize „Život v ulicích 2020“ | Muzeum fotografie a MOM

Beseda o fotografické knize „Život v ulicích 2020“ s autorem Petrem Ciznerem.

Cože? Že v roce 2020 přišel covid a život připomínal spíše přežívání? Přijďte se přesvědčit, že tomu tak nebylo vždy. Vtipné i dojemné momenty odrážející chvíle, kdy nám nebylo lehko, a přesto jsme se dokázali semknout a mnohdy se i radovat, zachycuje ve své knize Petr Cizner, který na osobitých fotografiích zvěčnil náladu nelehké doby hned z 24 čtyř měst Česka. Výstižné momentky doprovodí komentářem. Kniha bude na akci k zakoupení za zvýhodněnou cenu.
Kniha Život v ulicích 2020 • Průvodce českou kulturou obsahuje 270 fotografií na 240 stranách.

Kniha je unikátní tím, že spojuje ojedinělé fotografické zachycení „života v ulicích“ v České republice v období emočně vypjatých prvních měsíců pandemie koronaviru v roce 2020 s kulturně-historickým a cestovatelským vnímáním průvodce.

Autor používal vizuální komunikaci během svého života v rámci různých profesí. Fotografoval a připravoval publikace jako průvodce, manažer, vysokoškolský pedagog, vědecký pracovník, obchodní zástupce a trenér managementu. Pro tuto knihu vytvořil z časového úseku jednoho měsíce od 27. dubna do 24. května 2020 fotografie z 24 měst. Tyto fotografie tvoří jádro knihy. Celkově je v této publikaci 270 fotografií z 26 kulturně významných měst České republiky. Kapitoly a fotografie jsou přehledně uspořádány s ohledem na události, místopis a estetiku. Autorův styl je osobitý, okořeněný mírnou dávkou jemného humoru a laskavého vnímání postav v naznačených příbězích.