8.1 C
Jindřichův Hradec
29.05. 2024
Výlety a zábava

Břeskáč – Sportovní trofejní rybolov

Břeskáč - Sportovní trofejní rybolov

Soukromý revír Břeskáč se nachází nedaleko Jindřichova Hradce v obci Dolní Skrýchov.

Rozloha rybníka je 4h, do tvaru “L”. Osádka rybníka je Sumec velký, Kapr obecný, Amur bílý, Candát obecný, Štika obecná, Okoun říční a bílá ryba.  (do budoucna plánujeme nasazení jeseterů)

LOV RYB NA BŘESKÁČI JE POUZE “CHYŤ A PUSŤ”

  • Prostředí okolo soukromého revíru rybník Břeskáč nabízí naprostý klid a pohodu. Okolo rybníku roste hustá vegetace, která rybářům poskytuje ty nejlepší podmínky pro odpočinek a pohodový rybolov.
  • K dispozici je celkem 8 lovných míst.V.I.P. lovné místo (2) “pláž”, prostor pro 2 bivaky, ohniště
  • Bohatě zarybněno sladkovodními rybami. Více jak 100 sumců 100 – 220 cm. Trofejní kapři nad 20 kg. Štiky přes 100 cm. Candáti, Líni.

Po domluvě lze zajistit i ubytování a to v buňce přímo na hrázi. V buňce je malá kuchyňka, stůl,  palandy pro čtyři osoby. U buňky je suchý záchod. Před buňkou je posezení s ohništěm.
(Při rozdělávání ohně dbejte zvýšené opatrnosti!)

Další možnost ubytování je v komplexu chatek vzdálených od vody asi padesát metrů. K chatám vede příjezdová cesta.

V blízkosti rybníka se nachází i restaurace (dopoledne zavřeno).

Pravidla rybolovu

Na naší klubové vodě může chytat každý, kdo si zakoupí oprávnění k lovu. Není podmínkou být členem rybářského svazu, nebo rybářské organizace. Loví se na dva pruty s možností přikoupení lovu na třetí prut s jedním návazcem a jednoduchými háčky.

K lovu ryb musí být lovící vybaven podložkou pod ryby, podběrákem, peánem a metrem. Podložka pod rybu musí být měkčená o min. rozměru 100×60 cm a nelze jí nahrazovat jinými materiály (lze zapůjčit). Podběrák musí mít ramena o min. délce 90 cm.

Focení ryb pouze v kleče nad podložkou a v minimální možné výšce tak, aby nedošlo k pádu ryby. Fotit lze pouze s nejvyšší opatrností a ryba musí být bez zbytečných odkladů vrácena zpět do vody.

Uchovávání ryb pro pozdější focení není možné!

K lovu lze používat pouze únikové montáže (montáže po jejichž utržení odpadne olovo nebo krmítko a není rybou tahané za sebou). K lovu sumců se používá trhací montáž s max. 1 jednoháčkem a 1 trojháčkem nebo 2 jednoháčky. Nástražní ryby lze buď zakoupit na místě popřípadě „ulovit na rybníku“. Při lovu sumců je povoleno zavážení.

Přísný zákaz používání „srkaček“ a podobných nesportovních montáží. Přísný zákaz krmit nebo zakrmovat nevařeným, nebo neupraveným krmením (kukuřice, hrách, fazole, cizrna, ořechy). Rozdělávání ohně pouze po dohodě se správcem. Parkování na revíru předem konzultujte se správcem!

Bez předchozí domluvy není možné parkovat mimo zpevněné komunikace. Provozovatel upozorňuje, že rybolov je na vlastní nebezpečí, dále neručí za škody způsobené přírodními vlivy. Lovící i doprovod jsou povinni udržovat pořádek po celou dobu pobytu!

Porušování těchto nařízení bude řešeno odebráním povolení k lovu a vykázáním lovícího bez nároku na náhradu! Povolení k lovu jsou zálohována částkou 500 Kč. Tato kauce nebude v případě porušování rybářského řádu vrácena bez nároku na další. V ostatních případech se kauce vrací po ukončení lovu s odevzdáním povolení!!

Přehled lovných míst

Břeskáč - Sportovní trofejní rybolov

Dárkové poukazy

Břeskáč - Sportovní trofejní rybolov