8.1 C
Jindřichův Hradec
29.05. 2024
Články

Den s FK Jindřichův Hradec 1910 na Tyršově stadionu

fkjh_logo_newNa průběh letošního léta připravil hradecký fotbalový klub FK Jindřichův Hradec 1910 oslavy výročí 110 let od svého založení. Jelikož však od počátku plánování nebylo jasné, zda se budou moci oslavy vzhledem k nejisté situaci ohledně Covid 19 uskutečnit, což komplikovalo jejich přípravu, rozhodl se fotbalový klub uspořádat událost menšího rozsahu a oslavu založení přesunout na rok 2021 tedy na výročí provázené třemi jedničkami.

Dne 18. září nakonec proběhne akce s názvem „Den s FK“ pro malé i velké fotbalisty, rodiče, příznivce a fanoušky, širokou veřejnost a v neposlední řadě i pro malé budoucí hráče a hráčky. Ti budou mít možnost seznámit se klubem a podívat se mimo jiné na své jen o trochu starší kamarády, již plnohodnotné hráče FK Jindřichův Hradec 1910, při hře za koučování klubových mládežnických trenérů.

Velkou radost organizátorům udělala Akademie Dynamo České Budějovice, která přijala pozvání a jejíž hráči ročníku 2009 (se třemi Hradečáky v sestavě) sehrají zápas se stejně starými fotbalisty FK. Především začínající a mladší fotbalisté tak budou mít možnost podívat se, kam to mohou s fotbalem již v útlém věku dotáhnout, rozhodnou-li se za FK trénovat a účastnit se zápasů okresní a krajské ligy a různých turnajů. Na hřišti se jim navíc budou věnovat hráči divizního A-týmu FK.

Pro ty úplně nejmenší je připraven skákací hrad, pro všechny pak dovednostní soutěže o ceny. Rodiče jistě ocení možnost občerstvení a grilování za doprovodu hudby a  moderátorského slova Karla Veselého, kterého sportovní fanoušci v Jindřichově Hradci znají především z komentování basketbalových soutěží.

FK Jindřichův Hradec 1910 Vás srdečně zve na Den s FK!

FK Jindřichův Hradec 1910

Text: Ondřej Pumpr