FK Jindřichův Hradec padl s Přešticemi až po penaltách

Sportovní víkend v Jindřichově Hradci zahájili v sobotu 16. března hráči FK Jindřichův Hradec 1910, kteří na domácím hřišti přivítali tým Přeštic.

FK JINDŘICHŮV HRADEC 1910 – TJ Přeštice 1:2 po pen. (0:0)

Branky: 84. Toman – 82. Přibáň  Penalty: 3-4       ŽK: 2:1 (Řehoř, Chalupský – Suchý)

Sestava FK JH 1910: Hulík – Řehoř, Kněžínek, Volfel, Chalupský – Votava, Lukoki, Tomek, Janák – Jindra – Toman

Po vítězství v prvním jarním kole na půdě Sedlčan se hráči hradeckého FK představili poprvé v novém roce svým divákům na hřišti pod sídlištěm Vajgar. Ani vytrvalý déšť nezkazil jarní domácí premiéru a na velmi dobře připraveném hřišti se odehrála zajímavá bitva. V dresu domácích se poprvé představil Ismael Ngedi Lukoki, zahraniční posila, která přišla na jarní část sezony z KRC Genk.

Mírným favoritem byli přeci jen Přeštice, nacházející se na 4. příčce divizní tabulky. I přesto se od začátku hrál vyrovnaný zápas. V prvním poločase se moc příležitostí neurodilo. Přeštice byly  přeci jen o kousek aktivnější mužstvo a prokazovaly, že ne náhodou jsou v horním patrech tabulky. O něco lépe a klidněji kombinovali, avšak domácí fotbalisté je do žádné vážnější šance nepustili!  Jedinou nebezpečnou akci naopak  vyprodukovali sami. V 19. minutě nacentroval Řehoř a Toman vyhrál souboj s brankářem, bohužel hlavička šla těsně nad. A tak se šlo do kabin za bezbrankového stavu.

Po přestávce FK  přidalo na obrátkách, zlepšilo se ve všech činnostech a hned to bylo znát. Domácí postupně získávali herní převahu a z toho se začaly rodit nebezpečné příležitosti. Ty největší zaznamenal Filip Votava, který nejprve nedokázal z bezprostřední blízkosti překonat při dorážce hostujícího brankáře. O pár minut to byl znovu Votava který dostal skvělý pas a svou rychlostí se dostal až k malému vápnu, ale jakoby se zalekl a místo střely volil ještě zaseknutí, se kterým si vracející se obránci ve spolupráci s gólmanem poradili. Za zmínku stojí ještě střelecké pokusy Lukokiho a Martina Tomana, ale v obou případech si s nimi poradil hostující brankář. Paradoxně během největšího  tlaku inkasovali domácí po rohovém kopu, kdy si obrana nedokázala poradit na zadní tyči s hlavičkujícím Přibáňem – 0:1.  Hned za dvě minuty vyrovnal po krásné křídelní akci Toman – 1:1. Do konce zápasu měli jindřichohradečtí ještě dvě dobré příležitosti, bohužel zápas šel do penalt, ve kterých byly šťastnější  Přeštice.

Ohlasy po utkání:

Marek Černoch, trenér FK J. Hradec: „Před zápasem bychom bod se soupeřem z popředí tabulky brali, v závěru jsme měli šance i na výhru, takže po remíze máme trochu rozporuplné pocity. Utkání bych rozdělil na dvě části. Nejprve měli častěji balon na kopačkách hosté, vzadu nechybovali a podnikali brejky, nicméně téměř žádné šance si nevytvořili. O mnoho lépe jsme na tom směrem dopředu nebyli ani my, s výjimkou šance Tomana, jehož střela však těsně minula branku. Po změně stran jsme byli aktivnější a vytvořili jsme si několik dobrých množností ke skórování. Mezi ty největší patřila Votavova dorážka z malého vápna po střele Janáka, či rána Tomana, kterou přeštický brankář reflexivně vyrazil. Z největšího tlaku jsme bohužel v 82. minutě po rohovém kopu inkasovali, nicméně téměř vzápětí jsme předvedli pohlednou akci na jejímž konci byl Toman a vyrovnal. A mohli jsme i vyhrát, ale naše zahraniční posila Lukoki napálila balon pouze do brankáře. Penalty jsou samozřejmě už loterie a více štěstí při nich nakonec měly Přeštice.“

Autor: Václav Císař