10.3 C
Jindřichův Hradec
25.05. 2024
Články

GBA Lions Jindřichův Hradec hodnotí sezónu

Mužský tým má za sebou první sezónu ze svého tříletého plánu.

Jak bylo deklarováno, vedení klubu se zaměřilo na novou stavbu kádru s vizí do budoucna, cílem bylo získat pod dlouhodobé smlouvy české jádro týmu, které kvalitním tréninkem postupně připraví na jejich pozici v KNBL.

Tento krok se povedl a Jindřichův Hradec podepsal v létě trojlístek hráčů Tomáš Jansa – Filip Kábrt – Larry Vondra. V průběhu sezóny se ke trojici přidal s výhledem na budoucnost další Čech Jan Mička. Náš tým i přes velmi nízký věkový průměr, s nejstarším hráčem ročník narození 2002, dokázal s předstihem vybojovat 1. místo v první lize mužů a v průběhu sezóny předváděl nadstandardní výkony, které předčily naše očekávání.

Ke konci soutěže a ve čtvrtfinálové sérii s Pardubicemi byl na týmu znát pokles sportovní formy. Do semifinále jsme navíc byli nuceni nastoupit bez dvou zraněných hráčů základní rotace – Tomášů Valentínyho a Grunta. A právě v semifinále náš tým skončil, na konečném třetím místě 1. ligy mužů. Oba zápasy play-off se Svitavami byly velice vyrovnané a rozhodovaly maličkosti. Nakonec, velezkušená základní osa týmu Svitav překlopila na svoji stranu vítězství i postup do finále. My zůstali bez finálové účasti, která byla vytyčena jako cíl pro první sezónu.

Zejména výkony v průběhu sezóny a velké zlepšení všech jednotlivců nám ukazují, že systematická a dlouhodobá práce má smysl a v období bez zápasů se budeme snažit tým vhodně doplnit a tréninkovým procesem připravit na cíl příští sezóny, kterým je postup do KNBL.

GBA Lions Jindřichův Hradec