Házenkářky porazily doma Kunovice a drží třetí příčku

Házená Jindřichův Hradec vs SHK Kunovice

25:24 (15:15)

(1. LIGA ŽEN 16.3.2024)

Komentář trenérky Ivy Jonové:

„Na domácí palubovce jsme tento víkend přivítali tým Kunovic. Čekal nás těžký zápas nejen z toho důvodu, že s Kunovicemi se snadno nevyhrává, hrají tvrdě, mají dobré spojky, které neomylně trefují branku, ale hlavně kvůli tomu, že jsme toho již hodně pokazili, moc se nám na jaře nedaří a potřebovali jsme získat body, abychom se udrželi na čele tabulky. Začátek zápasu nám opět vůbec nevyšel, začali jsme nervózně, ztratili jsme hned v prvních útocích několik balónu a Kunovice ve 4 minutě již vedli o tři branky. Náskok hostujících jsme postupně vyrovnali, ale chvíli nám trvalo, než jsme se dostali do klidu a začalo se nám dařit. Velmi dobře jsme odehráli úsek mezi 15 a 25 minutou, kdy jsme se dostali do vedení o 5 branek. Posledních pět minut první půle jsme ale neuvěřitelně pokazili. Prohráli jsme vlastní přesilovku 0:3 a Kunovice do poločasu skóre srovnali na 15:15. Ve druhém poločase nás čekal boj od začátku až do konce. Skóre se ve druhé půli přelévalo z jedné strany na druhou. Nedostali jsme se do vedení vedení více než o dvě branky a to vždy jen na chvilku. Nedařilo se nám střelecky a dělali jsme opět zbytečně moc chyb. Kunovice měli většinu času ve druhé půli navrch, my jsme spíše dotahovali. Závěr utkání byl velmi dramatický. Dvě minuty do konce jsme dorovnali na 24:24. Poslední útoky soupeřek jsme naštěstí dokázali ubránit a tři vteřiny před koncem to vzala na sebe Týna Plucarová a dala vítězný gól. Díky bojovnosti hráček a výkonům brankářky Katky Reisnerové jsme získali dva body, a to je nejdůležitější.“