HC Vajgar bavil hokejem a přidal sedm gólů

Diváci se v neděli 13. ledna na Zimním stadionu Jana Marka bavili hokejem. Soupeřem HC Vakgar byl SK Telč.

A začalo se zostra. Po čtyřech minutách hry byl stav utkání již 2:0, když se v rozpětí dvou minut trefil do černého Zdeněk Ondřej. Nejprve zužitkoval přihrávku Davida Košťála střelou z pravého kruhu pod horní tyč soupeřovy branky, poté tečoval nahození Pavla Jona těsně před brankářem. Soupeř se z rychlého vedení poměrně rychle otřepal, a i když se do konce první části neprosadil, měl několik dobrých příležitostí. Vajgar v důležitých momentech podržel jistě chytající Jaroslav Jágr.

Druhá třetina přinesla pět gólů a hru nahoru a dolů. Nejdříve završil hattrick Zdeněk Ondřej a pak se dvakrát za sebou prosadil soupeř, podruhé v přesilové hře. Vajgar odpověděl okamžitě a také z přesilovky, trefil se Ota Lazorišák za asistence Roberta Procházky. A to z druhé části uběhlo teprve deset minut. Ota Lazorišák do průběhu třetiny promluvil ještě jednou. V čase 34.27 ujel po levé straně a těsně před bránou nezištně našel Josefa Mazance, který se nemýlil. Stav po 40 minutách tak týmy uzavřely za skóre 5:2.

I když by to vypadalo, že třetí třetina se bude hrát jen z povinnosti, nebylo tomu tak a opět se bylo na co dívat. Za domácí se opět prosadil Mazanec a na konečných 7:4 zvyšoval agilně hrající David Košťál. Soupeř se prosadil také dvakrát, ale na víc, než na korekci stavu to nestačilo. Na stadionu tak opět znělo “Hoši děkujem´ ” a “Jáááárda Jágr”!

Další domácí utkání sehrají borci Vajgaru netradičně v sobotu (26.1.) od 18:30 proti HC Slavoj Český Krumlov!