20.2 C
Jindřichův Hradec
20.06. 2024
Články

HC Vajgar bavil hokejem a přidal sedm gólů

Diváci se v neděli 13. ledna na Zimním stadionu Jana Marka bavili hokejem. Soupeřem HC Vakgar byl SK Telč.

A začalo se zostra. Po čtyřech minutách hry byl stav utkání již 2:0, když se v rozpětí dvou minut trefil do černého Zdeněk Ondřej. Nejprve zužitkoval přihrávku Davida Košťála střelou z pravého kruhu pod horní tyč soupeřovy branky, poté tečoval nahození Pavla Jona těsně před brankářem. Soupeř se z rychlého vedení poměrně rychle otřepal, a i když se do konce první části neprosadil, měl několik dobrých příležitostí. Vajgar v důležitých momentech podržel jistě chytající Jaroslav Jágr.

Druhá třetina přinesla pět gólů a hru nahoru a dolů. Nejdříve završil hattrick Zdeněk Ondřej a pak se dvakrát za sebou prosadil soupeř, podruhé v přesilové hře. Vajgar odpověděl okamžitě a také z přesilovky, trefil se Ota Lazorišák za asistence Roberta Procházky. A to z druhé části uběhlo teprve deset minut. Ota Lazorišák do průběhu třetiny promluvil ještě jednou. V čase 34.27 ujel po levé straně a těsně před bránou nezištně našel Josefa Mazance, který se nemýlil. Stav po 40 minutách tak týmy uzavřely za skóre 5:2.

I když by to vypadalo, že třetí třetina se bude hrát jen z povinnosti, nebylo tomu tak a opět se bylo na co dívat. Za domácí se opět prosadil Mazanec a na konečných 7:4 zvyšoval agilně hrající David Košťál. Soupeř se prosadil také dvakrát, ale na víc, než na korekci stavu to nestačilo. Na stadionu tak opět znělo „Hoši děkujem´ “ a „Jáááárda Jágr“!

Další domácí utkání sehrají borci Vajgaru netradičně v sobotu (26.1.) od 18:30 proti HC Slavoj Český Krumlov!

Statistiky zápasu (zdroj jchokej.cz):

HC Vajgar J. Hradec – SK Telč 7:4 (2:0, 3:2, 2:2)
Góly a nahrávky: 
2. Ondřej (Košťál), 5. Ondřej (Jon), 24. Ondřej (Lazorišák), 33. Lazorišák (R. Procházka), 35. J. Mazanec (Lazorišák), 53. J. Mazanec (Pucher st., Lazorišák), 57. Košťál (T. tržil, Pucher st.) – 24. Kret, 30. Sokolík (Nohava), 49. Kret (D. Šebesta, Sokolík), 53. P. Prokop (Šalanda).
Rozhodčí: Stach – P. Bělohlav ml., Karlín.
Vyloučení: 4:8.
Využití: 2:1.
Diváků: 355.
HC Vajgar: Jágr – Pucher ml., T. Tržil, Jon, Popelka, Janeček, Ištvánik, R. Procházka – Košťál, Pucher st., Ondřej, D. Mihulka ml., J. Mazanec, Lazorišák, Mat. Jindra, Kalvas, Gurka, J. Michal. Trenéři Zdeněk Ledvinka a David Mihulka st.
SK Telč: Vacek – Tušer, D. Šebesta, T. Havlík, Rubner, Taras, J. Šťastný (21. P. Prokop) – Bína, Nohava, Lander, Berka, Smejkal, Kret, Kotrba, Sokolík, Šalanda. Trenéři Josef Prášek a Lukáš