25.8 C
Jindřichův Hradec
25.06. 2024
Články

HC Vajgar bral podruhé doma tři body

I ve druhém domácím zápase během dvou týdnů dokázali hráči HC Vajgar Jindřichův Hradec v krajské lize uspět, když nejprve porazili Božetice a v neděli 8. prosince zvítězili nad sedmým celkem tabulky, HC Vimperk, v poměru 6:2.

Už od první třetiny se hrál svižný hokej a domácí předváděli hru připomínající závěr minulé sezóny. Vyvarovali se zbytečných ztrát puků a s chutí chodili do soupeřovy brány. Dvě velké šance měl před polovinou první části Šebesta když neproměnil samostatný únik a pak šikovně tečoval nahozený puk. Hosté z Vimperka navíc nevyužili déle jak minutu trvající dvojnásobnou přesilovku. Poté ještě Zdeněk Ondřej neproměnil trestné střílení. Dlouho ho to ale mrzet nemuselo, v 17. minutě totiž skóre otevřel zblízka Lander.

Stejně jako v první třetině, i v té druhé znělo z ochozů „Jarda Jágr“, když  fanoušci opěvovali výkony démona domácího brankoviště po několika těžkých a důležitých zákrocích, kterými tým podržel a ostatní se mohli soustředit na útočnou hru. Třemi góly v rozmezí osmi minut  (Ondřej, Košťál, Pucher)  pak otěže zápasu domácí pevně přitáhli a do konce střetnutí již nepustili. Hrál se fyzicky náročný hokej, hradečtí dohrávali soupeře u mantinelů a obětavě se vraceli do obrany. Vedoucí mužstva Ing. Jiří Skořepa zhodnotil zápas slovy: „Dnes bylo důležité, že se chytily opory a mladí se k nim přidali. Proti Božeticím to ještě nebylo úplně ono, ale dnes byl výkon, až na trochu zbytečný gól v závěru, kdy jsme ztratili koncentraci, téměř bezchybný. Skvěle opět zachytal Jarda Jágr. Kluci zaslouží poděkování!“

Jen tak dál!!!

Statistiky (zdroj jchokej.cz):

HC Vajgar J. Hradec – HC Vimperk 6:2 (1:0, 4:1, 1:1)
Góly a nahrávky: 
17. Lander, 24. Ondřej (J. Heřmánek), 30. D. Košťál (Popelka, J. Heřmánek), 32. P. Pucher st. (Popelka), 40. Štrajt (D. Košťál), 49. Ondřej (V. Tržil, J. Heřmánek) – 34. Paukner (Jiří Lang, Pešl), 60. J. Trummer st. (O. Kovář).
Rozhodčí: Kraval – Knor, Votruba.
Vyloučení: 3:2.
Využití: 0:0.
HC Vajgar: Jágr – Popelka, D. Šebesta, Jon, Dúška, Ištvánik (41. Janeček), Budín – J. Heřmánek, Ondřej, V. Tržil, D. Košťál, P. Pucher st., Štrait, H. Havelka, Lander, Gurka, od 41. navíc Brázda. Trenéři David Mihulka st. a Zdeněk Ledvinka.
HC Vimperk: Podskalský (32. Robl) – Jan Lang, J. Předota, Janásek, L. Turek, O. Předota, M. Horejš – Bojer, R. Suchánek ml., J. Sitter, R. Sitter, J. Trummer st., O. Kovář, Paukner, Jiří Lang, Pešl. Trenéři Milan Stárek a Pavel Předota.