HC Vajgar bral podruhé doma tři body

I ve druhém domácím zápase během dvou týdnů dokázali hráči HC Vajgar Jindřichův Hradec v krajské lize uspět, když nejprve porazili Božetice a v neděli 8. prosince zvítězili nad sedmým celkem tabulky, HC Vimperk, v poměru 6:2.

Už od první třetiny se hrál svižný hokej a domácí předváděli hru připomínající závěr minulé sezóny. Vyvarovali se zbytečných ztrát puků a s chutí chodili do soupeřovy brány. Dvě velké šance měl před polovinou první části Šebesta když neproměnil samostatný únik a pak šikovně tečoval nahozený puk. Hosté z Vimperka navíc nevyužili déle jak minutu trvající dvojnásobnou přesilovku. Poté ještě Zdeněk Ondřej neproměnil trestné střílení. Dlouho ho to ale mrzet nemuselo, v 17. minutě totiž skóre otevřel zblízka Lander.

Stejně jako v první třetině, i v té druhé znělo z ochozů „Jarda Jágr“, když  fanoušci opěvovali výkony démona domácího brankoviště po několika těžkých a důležitých zákrocích, kterými tým podržel a ostatní se mohli soustředit na útočnou hru. Třemi góly v rozmezí osmi minut  (Ondřej, Košťál, Pucher)  pak otěže zápasu domácí pevně přitáhli a do konce střetnutí již nepustili. Hrál se fyzicky náročný hokej, hradečtí dohrávali soupeře u mantinelů a obětavě se vraceli do obrany. Vedoucí mužstva Ing. Jiří Skořepa zhodnotil zápas slovy: „Dnes bylo důležité, že se chytily opory a mladí se k nim přidali. Proti Božeticím to ještě nebylo úplně ono, ale dnes byl výkon, až na trochu zbytečný gól v závěru, kdy jsme ztratili koncentraci, téměř bezchybný. Skvěle opět zachytal Jarda Jágr. Kluci zaslouží poděkování!“