4 C
27.04. 2024

HC Vajgar narazí v semifinále na Strakonice

Ve středu 6. března byl dohrán rozhodující zápas čtvrtfinále Krajské ligy mezi HC Strakonice a HC Vimperk, který určil soupeře HC Vajgar Jindřichův Hradec pro víkendové zápasy semifinále play-off. Jelikož zápas skončil poměrem 5:4 v prodloužení ve prospěch domácích, do dalších kol postupují strakoničtí, kteří jsou zároveň  dalším soupeřem Vajgaru v cestě nadstavbovou částí. Připomeňme, že HC Strakonice zakončily základní část Krajské ligy na druhém místě. Borce Vajgaru po krumlovském Slavoji čeká další těžký soupeř.

Série vzájemných zápasů bude zahájena na strakonickém ledě v pátek 8. března, v neděli 10. března od 17:00 pak čeká hokejisty obou týmů odveta na Zimním stadionu Jana Marka. Případný rozhodující duel by za smírného stavu série byl na programu ve středu 13. března.

Se Strakonicemi má hradecký klub dosavadní sezónní bilanci 1 – 1. V osmém kole soupeři na domácím ledě podlehl 5:7 a ve dvacátém naopak zvítězil na jeho hřišti v poměru 3:4 po prodloužení (vítězný gól dával Ota Lazorišák v  62. minutě střetnutí). Zápasy semifinále zároveň budou reprízou loňského čtvrtfinále, ve kterém Strakonice HC Vajgar vyřadily z dalších bojů.