0.5 C
25.04. 2024

HC Vajgar opět zvítězil, tentokrát to odnesla Hluboká

V neděli 7.10. nastoupili hokejisté HC Vajgar ve třetím kole Krajské ligy ledního hokeje proti HC Knights Hluboká nad Vltavou. Do utkání kromě Petera, řečeného „Pepe“, nastoupil i jeho syn Peter Pucher mladší.

V první třetině byla k vidění hokejová vajgarská tsunami. Naopak Hluboká nestíhala, hráči vršili chybu na chybu a po šesti minutách hry byli na ručník. Vše začal již po minutě hry Ota Lazorišák, který se nejlépe zorinetoval v předbrankovém prostoru a překonal hostujícího gólmana. O další minutu a půl později v hlavní roli opět Ota Lazorišák. Tentokrát si a najel na útočné modré na přihrávku Adama Popelky a z úniku zvýšil na 2:0. Asistenci si u gólu připsal i Tomáš Kubeš. Za další minutu opět z prostoru před hostujícím gólmanem zvýšil na 3:0 Tomáš Kalvas. Do šesté minuty se pak ještě do černého trefil Michal Kubín zakončující do prázdné brány, ze které zoufalého brankáře Hluboké předtím vytáhl nahrávající Josef Mazanec, asistenci si opět připsal skvěle hrající Adama Popelka. Hostující brankář po čtvrté trefě opustil bránu a přenechal starost o brankoviště náhradnímu gólmanovi. Toho však velmi nezdvořile přivítal Zdeněk Ondřej, který se v čase 06:03 prohnal obranou Rytířů a ještě si dovolil před nerozkoukaným brankářem hokejovou parádu. 5:0. Do konce první třetiny se trend hry nezměnil a pošesté to Hluboká odnesla pět minut před koncem třetiny. Puk putoval po ose Pucher – Ondřej – Košťál – brána. Na konečných 6:1 snižovali hlubočtí v přesilové hře 27 vteřin před koncem první části hry.

Po skvělé první třetině to vypadalo, že další dvě dějství se budou hrát už pouze z povinnosti. Dlouho se nic nedělo, až v polovině hrací doby trefili hráči Hluboké tyč branky Tomáše Kubeše a z protiútoku zahrozil Ota Lazorišák, který se ještě neprosadil, a z druhé vlny již skórující Adam Popelka. Stav zápasu 7:1 po dvou třetinách.

V úvodu poslední části hry snížila Hluboká na 7:2, když se hostující útočník trefil přesně nad lapačku Tomáš Kubeše. Na rozdíl čtyř gólů v čase 44:57 snížila Hluboká po chybě Tomáš Kubeše, který sice výborně vyjel po nahozeném puku, ale selhalo zpracování a následoval gól do prázdné brány. Za další čtyři minuty završil hattrick Ota Lazorišák, který se v přesilové hře po buly zmocnil přihrávky Petra Janečka a mezi kruhy natáhl k osmé brance. V nervózním závěru soupeř ještě jednou korigoval na konečných 8:4.

Statistiky (zdroj jchokej.cz):

HC Vajgar J. Hradec – TJ Hluboká nad Vltavou Knights 8:4 (6:1, 1:0, 1:3)
Góly a nahrávky:
2. Lazorišák (Popelka, J. Mazanec), 3. Lazorišák (Popelka, T. Kubeš), 4. Kalvas (Gurka), 5. Kubín (J. Mazanec, Popelka), 7. Ondřej, 17. Košťál (Ondřej, P. Pucher st.), 31. Popelka (Lazorišák, Ondřej), 50. Lazorišák (Janeček, J. Mazanec) – 20. Moudrý (E. Bahula, Miler), 41. Matys (Žlůva, Mil. Šesták), 47. Miler, 56. Hejda (Miler).
Rozhodčí: F. Svoboda – Knor, Soukup.
Vyloučení: 8:7, navíc Košťál (Vajgar) 10 minut, Kubín (Vajgar), Mil. Šesták (Hluboká) oba 5 minut + do konce.
Využití: 1:2.
HC Vajgar: T. Kubeš – Chmel, Tržil, P. Pucher ml., Popelka, Koláček, Janeček – Ondřej, P. Pucher st., Košťál, Kubín, Lazorišák, J. Mazanec, Mat. Jindra, Kalvas, Gurka. Trenéři Robert Procházka, David Mihulka st. a Zdeněk Ledvinka.
TJ Hluboká: Dašek (7. Michálek) – Dušek, Robin Rákosník, Formánek, Roman Rákosník ml., Žlůva, Heřmánek – Hejda, Miler, E. Bahula, M. Janda, Moudrý, Maurenz, Matys, Mil. Šesták, Šimek. Trenér Miroslav Šulista.