-0.5 C
18.04. 2024

HC Vajgar podlehl v prodloužení Soběslavi a o postupu do play-off rozhodne poslední kolo

HC Vajgar J. Hradec – OLH Spartak Soběslav 4:5 v prodl.

Po nedělním zápase se Spartakem Soběslav rozhodne o postupu do play-off poslední kolo Krajské ligy ledního hokeje, ve kterém se tým HC Vajgar představí na ledě TJ Lokomotiva Veselí nad Lužnicí. Po víkendových zápasech mají hokejisté od Vajgaru stále vše ve svých rukou. Z devátého místa tabulky dotírá devátý Humpolec, který se v posledním kole utká s víkendovým soupeřem Vajgaru, tedy Spartakem Soběslav. Desáté táborské „béčko“ ztrácí už 3 body.

HC Vajgar nastoupil v kombinované sestavě, z různých důvodů nemohl hrát nejproduktivnější hráč celé soutěže Ota Lazorišák, dále Josef Mazanec a Adam Popelka. Naopak po několika zápasové pauze, vynucené zraněním nastoupil nejzkušenější hráč týmu Zdeněk Ondřej. Sestava byla dále doplněna o dva navrátilce, Michala Stacha a Jana Heřmánka, a také o trojici juniorů, Vojtěcha Tržila, Davida Mihulku a Jakuba Košťála.

Zápas začal ve svižném tempu, několik šancí bylo k vidění na obou stranách, nicméně do vedení se dostali hokejisté Vajgaru po vstřelení dvou slepených gólů Davida Košťála a Vojty Tržila. Hosté však již v 7. minutě snižovali na rozdíl jednoho gólu zásluhou Přibyla. Zbytek třetiny přinesl vyrovnaný rychlý hokej, který se musel divákům líbit.

Ve druhé třetině měl mírně navrch opět tým z Jindřichova Hradce, který přesně v polovině utkání odskočil soupeři o dvě branky, a to zásluhou dvojice David Košťál – Zdeněk Ondřej, když prvně jmenovaný nádherně nahrával, a druhý mířil z voleje do černého. Tento stav ale opět nevydržel dlouho, o dvě minuty později za hosty opět snižoval Přibyl, který dokázal vstřelit gól ve vlastním oslabení ze samostatného úniku po chybě obránce Jona. Do kabiny se tedy šlo za stavu 3:2 pro domácí.

Třetí třetinu začali lépe hosté, kteří ve 44. minutě vyrovnali na 3:3 Škodou. Ve 49. minutě opět překlopili na svoji stranu vedení borci HC Vajgar, a to chytrou tečí Kalvase po střele Chmela. V závěru došlo k chybnému taktickému přebrání hráčů soupeře, který v 57. minutě z protiútoku opět vyrovnal Škodou. 4:4. Tento stav zůstal na tabuli svítit i po 60 minutách.

V prodloužení se přelévala hra z jedné strany na druhou, oba týmy měly dobré příležitosti k zisku bonusového bodu, a tím i ukončení celého utkání. Do konce prodloužení zbývaly dvě minuty, když jinak korektně na obě strany pískající sudí Macák přísně vyloučil domácího hráče. Hosté tak měli v závěru prodloužení k dispozici přesilovou hru 4 na 3, ve které si počínali velice zkušeně. Svou dlouhou souhrou unavili trojici bránících hráčů a v 65. minutě utkání rozhodli Přibylem, který završil hattrick a zajistil hostům účast ve vyřazovacích bojích.

HC Vajgar byl velice blízko zisku tří bodů, bere však pouze jeden, a to znamená, že jistotu účasti v play-off bez ohledu na výsledky ostatních zápasů přinese pouze plný bodový zisk na hřišti veselské Lokomotivy příští sobotu. Vajgar v neděli nebyl horším týmem, ale v rozhodujících chvílích propadl zejména takticky, což budou muset jindřichohradečtí hokejisté zlepšit v posledním zápase základní části, pokud nechtějí mít již za týden po sezoně. Výborný výkon předvedl ve své letošní premiéře Jan Heřmánek.

Tabulka před posledním kolem základní části:

8. Vajgar 34 bodů
9. Humpolec 33 bodů
10. Tábor B 31 bodů

Vajgar potřebuje k postupu do play off získat v závěrečném součtu alespoň o 1 bod více než jeho soupeři v tabulce za ním, neboť při rovnosti bodů rozhodují body, potažmo skóre ze vzájemných zápasů, které má Vajgar jak s Humpolcem, tak s táborským béčkem horší. Jistotou pro účast v play-off však zůstává plný bodový zisk v posledním zápase. Věříme, že naši borci to dokážou.