7.1 C
19.04. 2024

HC Vajgar pokořil HC Tábor „B“ v prodloužení

Hráči HC Vajgar Jindřichův Hradec odehráli v neděli 25.11. další zápas Krajské ligy ledního hokeje. Tentokrát  na vlastním ledě přivítali HC Tábor „B“.

V naší brance se po jednozápasové absenci objevil opět Jaroslav Jágr a do sestavy se vrátili i další borci – Josef Mazanec, Ota Lazorišák nebo Tomáš Kalvas.

Do poloviny základní hrací doby se hrál rozháraný hokej plný chyb, nezachycených nebo nepřesných přihrávek. Tábor výborně bránil obrannou modrou čáru a nepouštěl Vajgar do vyloženějších šancí. Tábor však jednu z mála svých využil. Do kabin se poprvé odcházelo za stavu 0:1.

Ve druhé třetině byla k vidění hned dvě trestná střílení, po jednom na každé straně. Za Vajgar nájezd neproměnil David Košťál, táborského útočníka pak zklamalo zakončení úplně, když vůbec netrefil zařízení. Od poloviny zápasu se hra domácích zlepšila, začali více střílet a to se také vyplatilo. V čase 32.20 vyslal od modré čáry jedovatou střelu Adam Popelka a odražený puk za záda hostujícího gólmana poslal Josef Mazanec. Do kabin se tak podruhé odcházelo za vyrovnaného stavu.

Ve třetí třetině Vajgar rychle inkasoval, ale za dvě minuty bylo opět srovnáno. V oslabení vypíchl puk soupeři skvělý Peter Pucher a ujížděl se Zdeňkem Ondřejem na jednoho obránce. V útočném pásmu si oba hráči puk vyměnili a Pepe Pucher nedal zblízka brankáři šanci.

Základní hrací doba skončila nerozhodně a do prodloužení šli hradečtí s výhodou jednoho hráče v poli. Na úvodní minuty nastoupili Adam Popelka, Ota Lazorišák, Zdeněk Ondřej a Peter Pucher otec. Hráči Vajgaru zavřeli Tábor v pásmu a bezchybnou kombinací po ose Popelka – Pucher se puk dostal až k Lazorišákovi mezi kruhy. A…Ota Lazorišák zvedl hlavu, podíval se, a vystřelil výhru 3:2.