Jindřichův Hradec
25.04. 2024
Články

HC Vajgar porazil doma tým HC Vimperk

Krajská liga ledního hokeje vstoupila do své druhé poloviny. V neděli 16.12. přivítal HC Vajgar na domácím stadionu HC Vimperk, který letos již jednou porazil.

Od první třetiny vajgarští bojovali, poctivě se vraceli do obrany, pomáhali jeden druhému, konečně byla opět vidět souhra z počátku sezóny. Do brány se po více než měsíci postavil Tomáš Kubeš, na křídlo prvního útoku junior Vojta Tržil a druhého další mladík David Mihulka ml.

Hned v úvodu, po necelých pěti minutách si najel Zdeněk Ondřej zleva do útočného pásma a dělovkou po horní tyč otevřel gólový účet zápasu. Dvě minuty nato měli domácí výhodu přesilové hry, při níž se několika střelami od modré předvedl Adam Popelka, ale druhý gól přidali až devatenáct vteřin před koncem úvodní části. Ota Lazorišák vyjel zpoza brány hostujícího gólmana, na levém kruhu se s pukem otočil a vystřelil k bližší tyči. Do kabin se tak poprvé odcházelo za stavu 2:0.

Druhá třetina nabídla několik šancí na obou stranách, ale jen po jedné z nich se měnilo skóre, sedm minut před koncem se trefil v přesilové hře, při vyloučení Tomáše Kalvase, hostující Hanzal.

Vzhledem k těsnému vedení Vajgaru měla poslední část zápasu zajímavou zápletku. V její polovině si Josef Mazanec vzal puk, za bránou Vimperka udělal několik klamavých pohybů, uvolnil se a naservíroval před překvapeného gólmana hostů Michalu Kubínovi, který se nemýlil. Poté se zápas začal kouskovat, vimperští nebyli schopní udržet nervy na uzdě, z čehož rezultovaly drobné i větší šarvátky a několik vyloučení. Nakonec se soupeři podařilo ještě snížit, když obranou domácích prolétl opět Hanzal, ale na víc už se hosté nezmohli.