13.2 C
8.05. 2024

HC Vajgar porazil Lokomotivu a finálová série tak pokračuje

Krajská liga ledního hokeje v neděli 17. března nepoznala svého vítěze. Po skvělém výkonu především v úvodní a třetí třetině zvítězilo ve druhém zápase finále mužstvo HC Vajgar Jindřichův Hradec nad Lokomotivou Veselí nad Lužnicí v poměru 6:3 a celou sérii tak vrátilo zpět na led našeho dnešního soupeře. Úvodní buly obstaral trojnásobný vítěz Stanley Cupu Jaroslav Pouzar a za omluveného starostu města Ing. Magda Blížilová, místostarostka Jindřichova Hradce.

Na Zimní stadion Jana Marka si třetí březnovou neděli našlo cestu přes tisíc pět set sportovních fanoušků. Bez nadsázky lze konstatovat, že tolik sportovních nadšenců již dlouho žádná sportovní akce v Jindřichově Hradci nepřitáhla. Posuďte sami:

První třetinu začali vajgarští znamenitě a po zásazích Vojtěcha Tržila, Michala Gurky a Josefa Mazance do její poloviny vedli už 3:0. Ale i soupeř měl své momenty a na „nule vzadu“ se přičinil spolehlivými zákroky především excelentní brankář Jaroslav Jágr!

Ve druhé třetině převzal otěže zápasu houževnatý soupeř, ale jak už bylo řečeno, i HC má svého Jardu Jágra a ten opět čaroval a měl lví podíl na tom, že prostřední dějství skončilo 0:1 ve prospěch soupeře.

Třetí třetinu však domácí borci zvládli skvěle. Nejdříve si vzal slovo skvělým kouskem forvard David Košťál. Ve vlastním oslabení za sebe poslal stahovačkou obránce Lokomotivy a pak se sám jako utržený expres valil na hostujícího gólmana, kterého překvapil blafákem a lá Tomáš Hertl.  Po konci oslabení se  ranou mezi betony již náhradního brankáře Lokomotivy prosadil Robert Procházka a na 6:1 svým druhým gólem zvyšoval výtečný Josef Mazanec ranou švihem pod břevno. Poté koncentrace borců Vajgaru lehce polevila a dovolili Veselí snížení stavu na konečných 6:3. I když poslední dva góly zápasu nic na výhře HC Vajgar nezměnily, do posledního utkání sezóny je zapotřebí se obdobným příhodám raději obloukem vyhnout!

Z lavičky celé představení Vajgaru řídil skvělý Peter Pucher.