14.5 C
Jindřichův Hradec
15.06. 2024
Články

HC Vajgar porazil na domácím ledě Pelhřimov o deset gólů

Nedělní hokejový večer si na Zimním stadionu Jana Marka pro sebe rezervovali hokejisté HC Vajgar, kteří si v duelu 23. kola Krajské ligy ledního hokeje poradili s celkem HC Lední medvědi Pelhřimov B lehce 11:1.

V dresu Vajgaru se blýskl především navrátilec do sestavy Michal Stach, který ve svém prvním utkání v sezóně nastřílel Pelhřimovu hattrick završený gólem už v 38. minutě zápasu. „Michal Stachů“ znělo pak z kotle nejvěrnějších fanoušků.

Mezi brankami lemujícími třígólové představení hráče s číslem 11 na dresu se v první třetině trefil ještě Vojtěch Tržil, poté musel kvůli zranění nohy střídat brankář Pelhřimova Kaiseršot, a ve druhé Michal Gurka a Ota Lazorišák. To už na světelné tabuli svítilo 5:0. Pak se sice do statistiky střelců zapsal i hostující Svoboda, ale to bylo od pelhřimovských gólově vše. Hosté nevyužili ani minutu a 34 vteřin trvající dvojnásobnou přesilovku při vyloučení Martina Ištvánika a Matěje Jindry.  V druhé třetině přesně mířil ještě nepravidelně naskakující Robert Procházka, který s pukem na holi projel středním až do útočného pásma a zleva zakončil přesnou ranou nad lapačku hostujícího brankáře. Osmnáct vteřin před koncem prostřední části na 8:1 zvyšoval zblízka čtyřbodový Josef Mazanec po přihrávkách autora dvou gólů Oty Lazorišáka a Adama Popelky.

Do třetí třetiny již do naší branky nenastoupil Tomáš Kubeš, kterého nahradil mladý Matěj Pachmann. V průběhu poslední části hry se do černého trefili ještě Michal Kubín, Ota Lazorišák a nakonec po sourozenecké souhře i Jakub Košťál, kterému puk před odkrytou branku naservíroval starší bratr David.

Statistiky (zdroj jchokej.cz):

HC Vajgar J. Hradec – HC Lední Medvědi Pelhřimov B 11:1 (3:0, 5:1, 3:0)
Góly a nahrávky: 
2. M. Stach (Popelka, Jon), 10. M. Stach (T. Tržil, Gurka), 16. V. Tržil, 31. Gurka (Kubín, T. Tržil), 31. Lazorišák (J. Mazanec), 38. M. Stach, 39. R. Procházka (T. Tržil), 40. J. Mazanec (Popelka, Lazorišák), 51. Kubín (J. Mazanec), 56. Lazorišák (J. Mazanec, Kubín), 58. J. Košťál (D. Košťál, Mat. Jindra) – 35. B. Svoboda (J. Štěpán).
Rozhodčí: J. Stach – J. Macháček, Jan Kubeš.
Vyloučení: 4:4.
Využití: 2:0.
Diváků: 320.
J. Hradec: T. Kubeš (41. Pachmann) – Chmel, T. Tržil, Popelka, Jon, Ištvánik, Janeček, R. Procházka – Kubín, J. Mazanec, Lazorišák, M. Stach, Kalvas, Gurka, Mat. Jindra, D. Košťál, J. Košťál, D. Mihulka ml., V. Tržil, Ryba. Trenéři Zdeněk Ondřej a David Mihulka st.
Pelhřimov B: Kaiseršot (27. M. Urban) – D. Vrátný, Bříza, Buchta, Doubek – Šulák, J. Vrátný, Moucha, B. Svoboda, Zadražil, Štěrba, J. Štěpán, Hráček. Trenéři Roman Bartoška a Lukáš Siřiště.