6.7 C
25.04. 2024

HC Vajgar porazil na domácím ledě Pelhřimov o deset gólů

Nedělní hokejový večer si na Zimním stadionu Jana Marka pro sebe rezervovali hokejisté HC Vajgar, kteří si v duelu 23. kola Krajské ligy ledního hokeje poradili s celkem HC Lední medvědi Pelhřimov B lehce 11:1.

V dresu Vajgaru se blýskl především navrátilec do sestavy Michal Stach, který ve svém prvním utkání v sezóně nastřílel Pelhřimovu hattrick završený gólem už v 38. minutě zápasu. „Michal Stachů“ znělo pak z kotle nejvěrnějších fanoušků.

Mezi brankami lemujícími třígólové představení hráče s číslem 11 na dresu se v první třetině trefil ještě Vojtěch Tržil, poté musel kvůli zranění nohy střídat brankář Pelhřimova Kaiseršot, a ve druhé Michal Gurka a Ota Lazorišák. To už na světelné tabuli svítilo 5:0. Pak se sice do statistiky střelců zapsal i hostující Svoboda, ale to bylo od pelhřimovských gólově vše. Hosté nevyužili ani minutu a 34 vteřin trvající dvojnásobnou přesilovku při vyloučení Martina Ištvánika a Matěje Jindry.  V druhé třetině přesně mířil ještě nepravidelně naskakující Robert Procházka, který s pukem na holi projel středním až do útočného pásma a zleva zakončil přesnou ranou nad lapačku hostujícího brankáře. Osmnáct vteřin před koncem prostřední části na 8:1 zvyšoval zblízka čtyřbodový Josef Mazanec po přihrávkách autora dvou gólů Oty Lazorišáka a Adama Popelky.

Do třetí třetiny již do naší branky nenastoupil Tomáš Kubeš, kterého nahradil mladý Matěj Pachmann. V průběhu poslední části hry se do černého trefili ještě Michal Kubín, Ota Lazorišák a nakonec po sourozenecké souhře i Jakub Košťál, kterému puk před odkrytou branku naservíroval starší bratr David.