2.7 C
20.04. 2024

HC Vajgar postoupil do play-off Krajské ligy

V sobotu 23. února nastoupili borci HC Vajgar na ledě Lokomotivy Veselí nad Lužnicí a 30 vteřin před koncem zápasu, gólem Adama Popelky, zvítězili 7:6. Hattrickem završeným gólem z trestného střílení se blýskl Ota Lazorišák, který navíc v průběhu hry dostal trest do konce utkání (stejně jako Tomáš Kalvas). V první řadě nastoupili vedle sebe navrátilec do sestavy Michal Stach, Josef Mazanec a právě Ota Lazorišák. Tato řada zařídila 4 ze sedmi gólů. Činili se ale všichni hráči a proto bylo po vítězném zápase co oslavovat! Výhrou byl postup do play-off! Na lavičce se v roli trenéra objevil i Peter Pucher, kterému patří veliké díky za jeho nezištnou pomoc Vajgaru!

Po posledním kole Krajské ligy ledního hokeje se tedy rozhodlo i o soupeři HC Vajgar pro play-off, kterým je HC Slavoj Český Krumlov, vítěz základní části. První zápas proběhne na ledě soupeře již v pátek 1. března, odveta pak na Zimním stadionu Jana Marka v neděli 3. března.

Statistiky zápasu TJ Loko Veselí nad Lužnicí – HC Vajgar J. Hradec (zdroj jchokej.cz):

TJ Loko Veselí nad Lužnicí – HC Vajgar J. Hradec 6:7 (2:4, 2:0, 2:3)
Góly a nahrávky:
10. Mikeska (Dušák), 11. J. Míchal (Chlaň, Bůžek), 24. Marcilis (Dušák, Mikeska), 40. J. Míchal (Dušák, Chlaň), 43. R. Benda (L. Míchal, Klimeš), 50. Arnold – 1. M. Stach (Lazorišák, Popelka), 10. Lazorišák (J. Mazanec, M. Stach), 11. Lazorišák (Jon, M. Stach), 17. Lazorišák TS, 48. D. Košťál (Ištvánik, V. Tržil), 58. Gurka (J. Heřmánek), 60. Popelka (Ištvánik, D. Košťál).
Rozhodčí: J. Stach, Jílek – Diviš, Mašek.
Vyloučení: 4:9, navíc Lazorišák (Vajgar) 5 minut + do konce, Kalvas (Vajgar) 10 minut + do konce.
Využití: 2:3.
Loko Veselí: D. Klestil – Nehoda, M. Drs, L. Míchal, J. Benda, Chlaň, Krampl – Marcilis (35. Jak. Novák), Mikeska, Dušák, Arnold, R. Benda, Vlach, Klimeš, J. Míchal, Bůžek. Trenér Josef Vachulka.
HC Vajgar: Jágr – Popelka, Ištvánik, Jon, Chmel, T. Tržil, R. Procházka – M. Stach, Lazorišák, J. Mazanec, V. Tržil, D. Košťál, J. Heřmánek, Janeček, Mat. Jindra, Gurka, D. Mihulka ml., Kalvas, Ryba. Trenéři Peter Pucher st., Zdeněk Ondřej a David Mihulka st.