HC Vajgar prohrál sobotní utkání s Radomyšlí

Utkání s Radomyšlí odehráno v sobotu 7.října na zimním stadionu v Písku.

TJ Sokol Radomyšl – HC Vajgar J. Hradec 6:4 (2:2, 2:1, 2:1)
Góly a nahrávky:
1. Hovora (Kica, O. Gába), 17. Kica (O. Gába, Hovora), 26. Hovora (Fr. Bárta), 27. P. Procházka (Kica), 28. Šimoník (Jungbauer), 47. O. Gába (Kica, Hovora) – 9. M. Stach (Ištvánik, Koláček), 14. Lazorišák (Ištvánik), 39. Ondřej (Koláček), 56. M. Jindra (M. Stach, Gurka).

Sestava HC Vajgar: Pachmann – Popelka, Tržil, Koláček, Ištvánik, R. Procházka – M. Stach, M. Jindra, Ondřej, Kalvas, Lazorišák, Gurka, Kubín. Trenéři Vladimír Reisner a Zdeněk Ondřej.

HC Vajgar

Radomyšl začala zápas velkým náporem, Vajgaru se nedařila kombinace a dopouštěl se taktických chyb. Hned v první minutě hráči Vajgaru propadli v útočném pásmu a umožnili tak domácím rychlý protiútok v přečíslení 3 na 1 a změnu skóre na 1:0 pro Radomyšl.

Hra Vajgaru se postupně lepšila a v 9. minutě, když se Vajgar vymanil z náporu domácích, poslal Koláček přesný pas na útočnou modrou Ištvánikovi, ten okamžitě vyslal jedovku na domácího brankáře Kříže, který střelu vyrazil před sebe a dojíždějící Stach ho uklidil do branky. Výkon hokejistů Vajgaru šel postupně nahoru, ve 14.minutě zastavili domácí nápor hostů jen s pomocí faulu a v následující přesilovce po 6 vteřinách vstřelil gól Lazorišák z asistence Ištvánika. 2:1 pro Vajgar! Za necelé tři minuty, v 17. minutě Lazorišák neproměnil svou šanci a z rychlého protiútoku domácí srovnali na 2:2.

Utkání se lámalo ve druhé třetině, kdy během dvou minut, od 26. do 28. minuty, inkasoval Vajgar 3 góly. Bylo to po individuálních chybách a domácí Radomyšl se dostala do vedení 5:2. Borci od Vajgaru se nevzdávali a ještě těsně před koncem druhé třetiny ujel domácím Ondřej a skvělým zakončením si vychutnal obránce i brankáře Radomyšle a snížil na 3:5.

Ve třetí třetině se však hráči HC Vajgar dopustili individuálních chyb, když na útočné modré přišli o puk a domácí z nájezdu dva na jednoho vstřelili svůj 6. gól a stav byl ve 47. minutě 6:3 pro Radomyšl. Vzápětí nevyužil šanci ke skórování Lazorišák a ani další šance Vajgar ve svůj prospěch neobrátil. Až v 56.minutě, po závaru v obranné třetině domácích, snižoval na 4:6 Jindra, po přihrávkách Stacha a Gurky. Vajgaru se nepodařilo skórovat ani z přesilovky, která se mu naskytla tři minuty před koncem. Škoda, že Vajgar neměl k tomuto utkání kompletní kádr, dvakrát škoda nevyužitých šancí a třikrát škoda individuálních chyb, ze kterých domácí bezpečně skórovali. Poděkování vedení týmu patří těm hráčům, kteří do zápasu nastoupili a v některých fázích utkání předváděli parádní hokej.