HC Vajgar v nedělním utkání přetlačil Humpolec

V nedělním podzimním večeru sehráli hokejisté Vajgaru další domácí zápas Krajské ligy ledního hokeje. Soupeřem HC Vajgar byla Jiskra Humpolec.

Od počátku zápasu bylo zjevné, že se nebude jednat o nejzajímavější sportovní utkání na jihu Čech a popravdě, odpoledne hrající fotbalová starší přípravka FK Jindřichův Hradec nabídla o mnoho hezčí podívanou. Domácí jakoby se přizpůsobili bezkrevné hře Humpolce a proto úvodní část hry skončila po právu 0:0.

Ve té druhé se hráči Vajgaru ani nestačili rozkoukat a už prohrávali 0:1, když se z prostoru před brankou trefil po pouhých 46 vteřinách hostující útočník Dolejš.  Zápas byl ovlivněn řadou vyloučení na obou stranách (celkem 18) a jedno z nich v čase 27:39 využil před brankou hostů číhající Ota Lazorišák. O 2 minuty později bylo opět o něco hůře, to když opět z předbrankového prostoru úřadovali hosté z Humpolce. Hrál se oboustranně nervózní hokej plný nepřesností. Na 1:3 z pohledu Humpolce 4 minuty před koncem druhé třetiny zvyšoval Martin Hynek. Když se zdálo, že se domácí hráči z útlumu nedostanou, nechal se 54 vteřin před koncem třetiny navíc vyloučit Ondřej Chmel. A bylo zle! Jenže humpoleckým. V oslabení všem ujel Ota Lazorišák a ze samostatného úniku snížil na 2:3 po druhé části hry.

Ve třetí třetině se úroveň hry začala nepatrně zvedat a i hráči Vajgaru si více dovolili. A brzy bylo veseleji. V čase 44:48 se trefil z pravého kruhu přesně mířící Matěj Jindra. Od té doby se v plném počtu hráčů na obou stranách hrálo spíše výjimečně. Klasické oslabení střídalo oslabení pět na tři a v něm se přiblížili vítězství hradečtí, když od modré čáry zvyšoval na 4:3 již jednou zmiňovaný Ondřej Chmel. Vítězství pak do prázdné brány při power play hostů pečetil David Košťál.

Vybojované, ale platí. Vajgar je v Krajské lize ledního hokeje na hřišti stále neporažen!