15.8 C
Jindřichův Hradec
24.06. 2024
Články

HC Vajgar v nedělním utkání přetlačil Humpolec

V nedělním podzimním večeru sehráli hokejisté Vajgaru další domácí zápas Krajské ligy ledního hokeje. Soupeřem HC Vajgar byla Jiskra Humpolec. 

Od počátku zápasu bylo zjevné, že se nebude jednat o nejzajímavější sportovní utkání na jihu Čech a popravdě, odpoledne hrající fotbalová starší přípravka FK Jindřichův Hradec nabídla o mnoho hezčí podívanou. Domácí jakoby se přizpůsobili bezkrevné hře Humpolce a proto úvodní část hry skončila po právu 0:0.

Ve té druhé se hráči Vajgaru ani nestačili rozkoukat a už prohrávali 0:1, když se z prostoru před brankou trefil po pouhých 46 vteřinách hostující útočník Dolejš.  Zápas byl ovlivněn řadou vyloučení na obou stranách (celkem 18) a jedno z nich v čase 27:39 využil před brankou hostů číhající Ota Lazorišák. O 2 minuty později bylo opět o něco hůře, to když opět z předbrankového prostoru úřadovali hosté z Humpolce. Hrál se oboustranně nervózní hokej plný nepřesností. Na 1:3 z pohledu Humpolce 4 minuty před koncem druhé třetiny zvyšoval Martin Hynek. Když se zdálo, že se domácí hráči z útlumu nedostanou, nechal se 54 vteřin před koncem třetiny navíc vyloučit Ondřej Chmel. A bylo zle! Jenže humpoleckým. V oslabení všem ujel Ota Lazorišák a ze samostatného úniku snížil na 2:3 po druhé části hry.

Ve třetí třetině se úroveň hry začala nepatrně zvedat a i hráči Vajgaru si více dovolili. A brzy bylo veseleji. V čase 44:48 se trefil z pravého kruhu přesně mířící Matěj Jindra. Od té doby se v plném počtu hráčů na obou stranách hrálo spíše výjimečně. Klasické oslabení střídalo oslabení pět na tři a v něm se přiblížili vítězství hradečtí, když od modré čáry zvyšoval na 4:3 již jednou zmiňovaný Ondřej Chmel. Vítězství pak do prázdné brány při power play hostů pečetil David Košťál.

Vybojované, ale platí. Vajgar je v Krajské lize ledního hokeje na hřišti stále neporažen!

Statistiky zápasu (zdroj jchokej.cz):

HC Vajgar J. Hradec – TJ Jiskra Humpolec 5:3 (0:0, 2:3, 3:0)
Góly a nahrávky: 
29. Lazorišák (J. Mazanec), 40. Lazorišák, 45. Mat. Jindra (Pucher ml., Gurka), 51. Chmel (Lazorišák), 60. Košťál – 21. Dolejš (Hendrych), 30. Dolejš (Hynek), 36. Hynek (Hubata).
Rozhodčí: Šperl – Diviš, Mašek.
Vyloučení: 7:11.
Využití: 1:0.
HC Vajgar: T. Kubeš – Chmel, Tržil, Popelka, Ištvánik, Koláček, Pucher ml. – Košťál, Pucher st., Ondřej, Kalvas, Lazorišák, J. Mazanec, Janeček, Mat. Jindra, Gurka. Trenéři Zdeněk Ledvinka, Robert Procházka
J. Humpolec: Machotka – Motl, Kříž, Šerák, Zadina, Hurda, Zd. Jelínek – Dolejš, Hynek, Hendrych, Brychta, Mart. Jelínek, Hubata, Prokop, Baxa, Brázda. Trenéři Jiří Zour a Tomáš Maršík.