17.6 C
Jindřichův Hradec
21.05. 2024
Články

Hokejovou krajskou ligu vyhrál HC Vajgar!

V sobotu 23. března sehráli týmy HC Vajgar Jindřichův Hradec a TJ Lokomotiva Veselí nad Lužnicí rozhodující zápas finálové série Krajské ligy ledního hokeje. Hrálo se na ledě Lokomotivy a rozhodující duel pro sebe nakonec urval v samostatných nájezdech hradecký Vajgar a stal se mistrem krajské ligy.

Domácí hokejisté začali zápas aktivněji a šli do vedení hned zkraje první třetiny. Vajgar naopak tempo hry srovnával a do zápasu se dostal dvěma góly na začátku první a druhé třetiny. V úžasné atmosféře posledního finálového duelu  hnala Vajgar dopředu početná skupina jindřichohradeckých fanoušků, která dorazila do Veselí nad Lužnicí převážně vlakem. Ve druhé třetině však fanoušci hostů museli sledovat nejprve vyrovnání a poté i zvýšení stavu na 3:2 ze strany domácích. Hůře bylo hned po druhé přestávce, když se do černého trefil veselský forvard Míchal. HC Vajgar na lavičce s trenérským duem Pucher – Mihulka st. boj nevzdal a před koncem třetí třetiny dokonce vedl o jednu branku 4:5. Lokomotiva za tohoto stavu přikročila ke hře bez brankáře a risk se v power play vyplatil brankou na 5:5. A jelikož ani prodloužení rozuzlení nepřineslo, rozhodovalo se v samostatných nájezdech. V nich se jako klíčový ukázal moment, který se předtím odehrál v 30. minutě, když po skrumáži v hradeckém brankovišti zůstal ležet otřesený brankář Vajgaru Jaroslav Jágr, který následně odjel z ledu a nechal se vystřídat Matějem Pachmannem. Jágr se ukázal jako velký bojovník a po dvou minutách se na ledovou plochu vrátil, byť z jeho pohybu bylo znát zjevné zranění nohy. Jeho přítomnost a skvělý výkon pak přinesly Vajgaru mistrovský titul. Za Vajgar se v nájezdech trefili Robert Procházka, Zdeněk Ondřej a ve všech třech sériích především David Košťál, na jehož poslední branku už domácí borci zareagovat nedokázali.

O tom zda se Vajgar bude účastnit bojů o kvalifikaci do druhé hokejové ligy se rozhodne v nejbližších dnech.

Statistiky zápasu (zdroj jchokej.cz):

TJ Loko Veselí nad Lužnicí – HC Vajgar J. Hradec 5:6 sn (1:1, 2:1, 2:3 – 0:0)
Góly a nahrávky: 
3. M. Čáp (Mikeska), 30. Klimeš, 34. Beran (M. Drs, R. Benda), 42. J. Míchal (Klimeš), 59. Beran (M. Čáp) – 18. Jon (Chmel), 26. Gurka (M. Stach, Chmel), 44. Lazorišák (Jon), 49. Havelka (Ondřej), 56. Lazorišák (J. Mazanec), rozh. nájezd D. Košťál.
Rozhodčí: Šperl, Jílek – P. Bělohlav ml., P. Šimánek.
Vyloučení: 4:5.
Využití: 0:2.
Diváků: 1 090.
Loko Veselí: F. Dvořák – M. Drs, Beran, L. Míchal, J. Benda, Chlaň, Nehoda – M. Čáp. Mikeska, Dušák, R. Benda, Arnold, Vlach, Klimeš, J. Míchal, Bůžek (41. Jak. Novák). Trenér Josef Vachulka.
HC Vajgar: Jágr (30. – 32. Pachmann) – T. Tržil, Chmel, Popelka, Ištvánik, Jon, R. Procházka, Janeček – V. Tržil, Lazorišák, J. Mazanec, Ondřej, D. Košťál, J. Heřmánek, Havelka, M. Stach, Kubín, Mat. Jindra. Trenéři Peter Pucher st., David Mihulka st. a Zdeněk Ledvinka.
Konečný stav série: 1:2.

Foto: David Regásek