Jindřichův Hradec
23.04. 2024
Články

Hokejovou krajskou ligu vyhrál HC Vajgar!

V sobotu 23. března sehráli týmy HC Vajgar Jindřichův Hradec a TJ Lokomotiva Veselí nad Lužnicí rozhodující zápas finálové série Krajské ligy ledního hokeje. Hrálo se na ledě Lokomotivy a rozhodující duel pro sebe nakonec urval v samostatných nájezdech hradecký Vajgar a stal se mistrem krajské ligy.

Domácí hokejisté začali zápas aktivněji a šli do vedení hned zkraje první třetiny. Vajgar naopak tempo hry srovnával a do zápasu se dostal dvěma góly na začátku první a druhé třetiny. V úžasné atmosféře posledního finálového duelu  hnala Vajgar dopředu početná skupina jindřichohradeckých fanoušků, která dorazila do Veselí nad Lužnicí převážně vlakem. Ve druhé třetině však fanoušci hostů museli sledovat nejprve vyrovnání a poté i zvýšení stavu na 3:2 ze strany domácích. Hůře bylo hned po druhé přestávce, když se do černého trefil veselský forvard Míchal. HC Vajgar na lavičce s trenérským duem Pucher – Mihulka st. boj nevzdal a před koncem třetí třetiny dokonce vedl o jednu branku 4:5. Lokomotiva za tohoto stavu přikročila ke hře bez brankáře a risk se v power play vyplatil brankou na 5:5. A jelikož ani prodloužení rozuzlení nepřineslo, rozhodovalo se v samostatných nájezdech. V nich se jako klíčový ukázal moment, který se předtím odehrál v 30. minutě, když po skrumáži v hradeckém brankovišti zůstal ležet otřesený brankář Vajgaru Jaroslav Jágr, který následně odjel z ledu a nechal se vystřídat Matějem Pachmannem. Jágr se ukázal jako velký bojovník a po dvou minutách se na ledovou plochu vrátil, byť z jeho pohybu bylo znát zjevné zranění nohy. Jeho přítomnost a skvělý výkon pak přinesly Vajgaru mistrovský titul. Za Vajgar se v nájezdech trefili Robert Procházka, Zdeněk Ondřej a ve všech třech sériích především David Košťál, na jehož poslední branku už domácí borci zareagovat nedokázali.

O tom zda se Vajgar bude účastnit bojů o kvalifikaci do druhé hokejové ligy se rozhodne v nejbližších dnech.