10.3 C
Jindřichův Hradec
25.05. 2024
Archivní

Ilona Czáková & Jindřichohradecký Big Band | Dačice

  • 21.4.2024 (neděle) od 19:00,
  • Dačice – KD Beseda,

Tentokrát přijala pozvání Jindřichohradeckého Big Bandu zpěvačka Ilona Csáková.

Jarní koncerty Jindřichohradeckého Big Bandu se pomalu stávají v Dačicích tradicí – připomeňme loňský výborný koncert s Vladimírem Hronem či dřívější s Jitkou Zelenkovou…

Jindřichohradecký Big Band hraje v plném bigbandovém obsazení. Členové orchestru jsou amatérští i profesionální muzikanti převážně z Jindřichova Hradce a okolí. Orchestr se snaží o kvalitní moderní interpretaci swingové hudby. Bigband spolupracuje s řadou známých zpěváků a zpěvaček, například Tomášem Savkou, Janem Smigmatorem, Dashou, Vladimírem Hronem, Jitkou Zelenkovou či Václavem Noidem Bártou. Vedoucím orchestru je ředitel žirovnické základní umělecké školy Zdeněk Zadražil.

Ilona Csáková zahájila svoji kariéru zpěvačky v druhé polovině 80. let v kapele Laura a její tygři, se kterou natočila tři řadová alba. Na cenách Gramy získala cenu Objev roku za rok 1993 a cenu v kategorii Střední proud za rok 1996. V anketě Český slavík se třikrát stala stříbrnou a jednou bronzovou slavicí. Je držitelkou zlaté desky za album Pink, zlaté a platinové desky v ČR a zlaté, platinové a dvojplatinové desky v SR za album Modrý sen a zlaté desky v ČR a SR za album Blízká i vzdálená. V roce 1998 se stala nejprodávanější českou zpěvačkou.

Náhledové foto: Facebook Ilona Czáková