Jindřichohradecké házenkářky remízovaly s Vršovicemi

Házená Jindřichův Hradec / Sokol Vršovice A

25:25 (11:14)

Komentář trenérky Ivy Jonové:

„Vršovice nám dali opravdu zabrat. Nechybělo málo a oplatili nám prohru z podzimu, kdy jsme je na domácí palubovce porazili. Toto utkání bylo hodně těžké, Vršovice se na nás připravili, dobře a tvrdě bránili a důsledně přerušovali náš útok. Dařilo se jim nás přehrávat skoro od samého začátku utkání. Vedli jsme pouze prvních pět minut, poté už se vedení ujaly soupeřky a až do konce, do 59 minuty si ho držely. My jsme celý zápas jen dotahovali, ve druhém poločase se nám párkrát podařilo dotáhnout na rozdíl jedné branky, ale Vršovické hráčky okamžitě skórovaly a svého vedení se nechtěly vzdát. Výborný výkon v dneším utkání odvedly obě brankářky, nám dělalo dost problém překonat Vršovickou gólmanku a díky výbornému výkonu naší Kateřiny Reisnerové, jsme se Vršovic držely v závěsu. Nelze vůbec vytknout snahu, nebo bojovnost hráček, každá si odvedla své. To, co dost rozhodlo o náskoku Vršovic byly naše technické chyby a neproměněné šance. Hlavně v prvním poločase jsme jich udělali víc než dost, ztráty balónů,  špatné přihrávky do trháku, to nás stálo prohru v první půli a odrazilo se to na celém průběhu utkání. Dorovnat skóre se nám podařilo až v úplném závěru , kdy už nám doslova teklo do bot. Minutu a půl před koncem jsme  srovnali skóre na 25:25. Dokázali jsme ubránit poslední útok hostujících a šli jsme ještě do rychlého útoku, ale poslední akci jsme nezavršili gólem, opět vynikla hostující brankářka. Remíza je myslím zasloužená. Utkání s Vršovicemi mělo obdobný průběh, jako domácí podzimní zápas s Hostivicemi, kdy jsme také celou dobu prohrávali a nakonec jsme urvali alespoň remízu. Jak jsem již jednou uvedla, před zápasem bych jeden bod nebrala, ale na konci jsem za něj šťastná. Holkám díky za bojovnost, nic nešlo samo, všechno musely vydřít.“