23.06. 2024
Archivní

Jindřichohradecký triatlon 2024

  • 8.6.2024 (sobota) od 10:00,
  • Malý Ratmírov,

Již 38. ročník Jindřichohradeckého triatlonu připravuje na sobotu 8. června Triatlonový klub TCV Jindřichův Hradec. Součástí akce je i 17. ročník Aquatlonu pro děti od 2 do 15 let, který i pro letošní rok získal statut Mistrovství Jihočeského kraje v aquatlonu.

Dějištěm obou klání se opět po roce stane chatový tábor Malý Ratmírov na břehu Ratmírovského rybníka. V samotném Jindřichově Hradci není totiž technicky možné závod uspořádat.

Hlavní závod odstartuje v sobotu 8. června v 10 hodin. Na účastníky čeká trať super sprintu: 400 metrů plavání v Ratmírovském rybníku, cyklistická trať 10 kilometrů a běh 1,5 kilometru. Zvládnou ji i rekreační sportovci, a proto jde o ideální příležitostí vyzkoušet si svůj první triatlonový závod.

Na děti do 15 let čekají různě dlouhé tratě aquatlonu. Jde o kombinaci plavání a běhu bez přestávky. Ti úplně nejmenší se pod dohledem svých rodičů vodou pouze brodí, starší již čeká krátké plavání a boj o prestižní tituly a medaile v rámci Mistrovství Jihočeského kraje. Soutěží se v rámci 6 věkových kategoriích do 15 let. Pořadatelé uvítají všechny děti milující pohyb, triatlonová zkušenost není potřeba. Závod pro děti odstartuje v 11.30 hodin.

Přihlášky již nyní na www.raceregister.cz nebo na místě.

Hlavním sponzorem je Město Jindřichův Hradec a akce je zařazena do sportovního projektu ČUS „Tipsport sportuj s námi“.

Marcela Kůrková