10.3 C
Jindřichův Hradec
25.05. 2024
Top

Karel Novák – malíř sportu

Výstava uspořádaná ve spolupráci s Vojenským historickým ústavem Praha a Českou olympijskou akademií představuje dílo jednoho z nejvýznamnějších českých sportovních fotografů Karla Nováka a rozšiřuje cyklus výstav sportovních fotografií konaný v olympijském roce 2024 v Muzeu fotografie a MOM v Jindřichově Hradci. Vernisáž se koná ve čtvrtek 11. dubna od 17 hodin. Výstava pak potrvá do 12. září.

Výstava Karel Novák – malíř sportu navazuje na loňský úspěch v Armádním památníku na pražském Žižkově, kde se s ní seznámily tisíce návštěvníků. Lidé se mohou těšit na unikátní soubor fotografií, které zachycují nejen slavné okamžiky československé sportovní historie, ale i běžný život sportovců v olympijských vesnicích nebo v jejich domácím prostředí.

Karel Novák se proslavil především snímky československých olympioniků z 50. a 60. let minulého století. Jeho objektiv zachytil legendární zlaté triumfy Věry Čáslavské, Emila Zátopka, Olgy Fikotové, Jiřího Rašky nebo Jiřího Dalera. Stal se dvorním fotografem Československého olympijského výboru a zúčastnil se osmi olympijských her.

Výstava je doplněna o QR kódy, které propojují snímky s audio nahrávkami Českého rozhlasu. Návštěvníci si tak oživí klíčové momenty naší sportovní historie a doslova se ponoří do atmosféry olympijských her.