13 C
Jindřichův Hradec
15.04. 2024
Články

Komunitní centrum Kamenice nad Lipou

Komunitní centrum slouží jako zázemí pro zájmovou, spolkovou neformální činnost a pro poskytování sociálních služeb a informací o sociálních službách a propojování klientů s profesionálními organizacemi, které by se z důvodu nízkého počtu klientů v regionu nelokalizovaly. V objektu mimo jiné nalezneme víceúčelový sál, který slouží pro kulturní a společenské akce s obnoveným promítáním kina a cvičební sál. Své místo pro provozování zájmových činností zde v nových klubovnách mají naši nejmenší obyvatelé města s rodiči. Také je pamatováno na generaci našich seniorů, kteří zde mohou provozovat svůj klub.

Program kina a další informace

včetně možnosti zakopuení vstupenek on-line najdete na

https://kinokamenicenl.cz

nebo stránkách facebooku

@kinokamenicenl

Skautská lezecká stěna

Lezecká stěna slouží primárně pro výcvik sportovní aktivity volného lezení, pro výcvik lezení v rámci výuky a k pořádání soutěží.
Stěna má výšku 10 metrů a prostorově je malá. Mohou na ní lézt maximálně 2 páry lezců.
Pro veřejnost je stěna otevřena vždy ve čtvrtek, v pátek a v neděli večer prostřednictvím rezervačního formuláře. Více informací o lezecké stěně a podrobnější vč.rezervačního formuláře najdete zde: Lezecká stěna

Město Kamenice nad Lipou je od 1. března 2023 jedním z partnerů projektu Rozvoj komunitní práce v území MAS Via rustica z.s., reg. č. CZ.03.02.01/00/22_008/0000164. Projekt je spolufinancován Evropskou unií z Operačního programu Zaměstnanost Plus a jeho nositelem je místní akční skupina (MAS) Via rustica z.s.

Jednou z aktivit projektu je zahájení provozu a realizace komunitních aktivit v komunitním centru v Kamenici nad Lipou, které bylo slavnostně otevřeno 1. června 2023.
Prostřednictvím projektu bude podpořena místní komunita rodičů (prarodičů a dalších pečujících osob) s dětmi, která se schází v rámci Dětského centra Medvídek, z.s., dále komunita seniorů a členové Svazu tělesně postižených v ČR, z.s. Všechny tyto organizace mohou využívat prostory nového komunitního centra, v rámci projektu jim je k dispozici komunitní pracovník, který spolupracuje s jednotlivými cílovými skupinami, aktivizuje je a podporuje jejich činnost, vede je při společné tvorbě aktivit a programů. Na základě potřeb členů komunit je podporuje a vede tak, aby docházelo ke zlepšování jejich sociální situace.

Více informací o celém projektu je internetových stránkách www.viarustica.cz.

Zdroj: Město Kamenice nad Lipou

Kontakt:
Vedoucí: Petr Miadok
Telefon: +420 739 176 238
E-mail: [email protected]

 

Provozní řád komunitního centra