15.8 C
Jindřichův Hradec
24.06. 2024
Články

Lodičky na Vajgaře I. | Pohledy a fotografie z Jindřichohradecka

Podívejte se na historické pohlednice lodiček na rybníce Vajgar, které byly v minulosti oblíbenou kratochvílí obyvatel Jindřichova Hradce.

Víte, že…?

  • V devatenáctém století se v životě obyvatel města projevoval zájem o pobyt v přírodě a volnočasové fyzické aktivity. Kromě oblíbených procházek Jindřichohradečané plavali ve Vajgaru a projížděli se na loďkách, klouzali se a posléze bruslili na ledě.
  • V roce 1874 byl založen v Jindřichově Hradci Bruslařský klub, jehož činnost byla o dva roky později rozšířena o veslování a spolek přejmenovánna Bruslařský a veslařský klub.
  • Ve dvacátých letech dostal klub do svého názvu také jméno rybníka Vajgar, stal se členem Svazu veslařů a na nábřeží byla otevřena veslařská loděnice.
  • V současné době na rybníce Vajgar trénují nejen členové Veslařského klubu VAJGAR Jindřichův Hradec, ale také se na své závody dračích lodí připravuje spolek Vajgarská saň.

Pokud můžete poskytnout vlastní fotografie z dávné či nedávné historie Jindřichova Hradce a jeho okolí, tak nám je prosím zašlete na e-mail: [email protected]

Zdroj foto: Archiv – Zdroj text: Kniha Jindřichův Hradec – Proměny slavného města,