13.8 C
Jindřichův Hradec
16.06. 2024
Články

Mladé fotbalové naděje se potkaly na kempu ve Strmilově

V termínu od 20. do 23.7. proběhl první ročník příměstského fotbalového kempu pro talentovanou mládež, kterého se zúčastnilo 48 dětí z 9 klubů jindřichohradeckého okresu.

Po celou dobu se o mladé talenty starala trojice trenérů s licencí UEFA A Michal Krtek, Jan Beneš a Jiří Hrbáč, a každý den pak přijel jeden zajímavý host, který se rovněž zapojil do dopolední části. Realizační tým navíc doplnil v úterý a ve čtvrtek okresní GTM Petr Krejník. Osloveni byli fotbalisté z okresních výběrů ročníků 2007-2011.

Tréninkové jednotky začínaly každý den v 10:00. Pondělní blok odstartoval fyzioterapeut z Regionální fotbalové akademie (RFA) Jihočeského kraje PhDr. Radek Pícha. “Na úvod jsme chtěli ukázat, jak o svoje tělo správně pečovat před a po zátěži. Pro lepší zapamatování cviků jsme natočili i instruktážní video, které mají hráči k dispozici a mohou se na něj kdykoliv podívat. Jsem nadšený zejména ze zapojení moderních technologií do tréninkového procesu, které umožnily porovnání jednotlivých výkonů,” uvedl hlavní organizátor akce Michal Krtek.

V úterý si hráči vyslechli přednášku šéftrenéra žákovských kategorií SK Dynamo České Budějovice Petra Čížka a ve středu přijel za mladými fotbalisty Jiří Gerstner, který působí jako hlavní trenér v RFA Jihočeského kraje. “Velmi mile mě překvapila kvalita hráčů a mám velkou radost z toho, že se nám podařilo zajistit tak zajímavé přednášející. Jsem přesvědčen, že všechny tréninkové jednotky byly pro kluky nejen zábavné, ale i přínosné,” zhodnotil průběh a úroveň předseda Komise mládeže Jihočeského kraje a zároveň patron celé akce Jiří Hrbáč.

Velké poděkování patří fotbalovému oddílu TJ Jiskra Strmilov za poskytnuté zázemí a sponzorům Mareš PRO s.r.o. a STS Kamenice nad Lipou s.r.o. za zakoupení dresů pro všechny účastníky.