14.5 C
Jindřichův Hradec
15.06. 2024
Sport

Okinawa Karate Do | TJ Slovan J. Hradec

Jindřichohradečtí karatisté sbírali medaile na Mistrovství ČR

Okinawa Karate Do je klub působící v Jindřichově Hradci. Registrován je pod TJ Slovan Jindřichův Hradec o.s. a zároveň je významným členem České asociace zastupující světové IOGKF. Vedení klubu zajišťují Vlastislav Běhoun 5 Dan a Robert Nerad 4 Dan.

Oba již zmínění trenéři začali cvičit karate v Nové Bystřici pod vedením Štefana Kamase. Po prvních krocích na cestě karate do oslovily klub v Jindřichově Hradci, kde vyučoval sensei Jaroslav Valenta. V té době se vyučoval styl goju ryu karate dó v duchu tehdejšího učení Takeji Ogawy senseie jehož semináře několikrát navštívili.

V roce 1999 se Jindřichohradecký klub Okinawan Karate Klub začal orientovat na tradiční styl IOGKF vedené senseiem Morio Higaonnou. V té době Vlastislav Běhoun a Robert Nerad již vedli klub v Nové Bystřici, ale většina studentů z Nové Bystřice začli dojíždět do J.H., tak klub zanikl.

Robert Nerad a Vlastislav Běhoun se začali více věnovat cvičení v Jindřichově Hradci. Postupně se stále více zapojovali do činnosti klubu. Po dosažení černých pásů začali intenzivněji navštěvovat semináře vedené představiteli IOGKF v Čechách i ve světě (Itálie, Německo, Portugalsko, Polsko). Postupem času se stali nedílnou součástí klubu. Pravidelně vedli tréninky a podíleli se na rozhodnutích klubu.

Nynější název klubu Okinawa Karate Do vznikl na podzim roku 2011, kdy od TJ Slovan Jindřichův Hradec o.s., pod kterým je klub registrován, odešel předseda klubu Jaroslav Valenta se svými žáky. Předsedou klubu se stal Vlastislav Běhoun. Klub nabízí cvičení tradičního Okinawského Karate, tak jak ho představují nejvyšší představitelé IOGKF v čele se senseiem Morio Higaonnou 10 Dan a technickým vedení IOGKF.

Kde se neřeší politika, ale jenom se CVIČÍ

Klub je součástí organizace Caogk  která je pod celosvětovou organizací IOGKF

Naši trenéři