8.1 C
Jindřichův Hradec
29.05. 2024
Archivní

Podzimní jindřichohradecký pedál tradičně pěšky i na kole

Přes kopec na Hradec aneb Jindřichohradecký pedál - Pěší trasa 4kmTaké letos se loučení s turistickou sezónou v Jindřichově Hradci odehraje ve znamení společného cyklistického a pěšího výšlapu. Akce Přes kopec na Hradec aneb Jindřichohradecký pedál se uskuteční v sobotu 7. října a její start i cíl je situován do prostor Sportparku R&F – fotbalgolfovém hřišti v místní části Otín.

Jako první se ve 13:00 vydají na trať účastníci nejdelšího z okruhů měřícího přibližně 42 km. Trasa povede ze starého Otína směrem na Hrutkov, Kačlehy, po hrázi Kačležského rybníka na Kunějov a Kunžak, kde je potřeba dbát zvýšené opatrnosti kvůli přejezdu hlavní silnice. Trasa pokračuje na Střížovice ke Krvavému rybníku, do Hospříze, Blažejova, Jindřiše, na Bobelovku a Otín zpět do místa startu.

Ve stejný čas jako zájemci o dlouhý okruh (ve 13:00) vyrazí do terénu i účastníci pěšího výletu. Vycházka je situována k rybníku Kunifer, Vrbovému rybníku, kolem vrchu Lískovec směrem na Hrutkov, odbočkou mezi penzionem Slunce a kaplí a kolem Vrbového rybníku na otínské fotbalgolfové hřiště. Pěší výlet měří cca 8 km. Je možné si ho zkrátit kolem amfiteátru po cyklostezce.O půlhodinu později, tedy ve 13:30, se na startu sejdou účastníci kratší trasy o délce zhruba 18 km.

Část jejich trasy kopíruje delší cyklovyjížďku, tedy ze starého Otína do Hrutkova, kolem „strachotových“ rybníků do Kačleh, před hrází Kačležského rybníku zpět na Kačlehy a za „strachotovými“ rybníky směrem doprava, kolem Otínského rybníku přes starý Otín zpátky do sportparku.

Podzimní Pedál nebude ani letos ochuzen o doprovodný program, při kterém si budou moci účastníci akce například vyzkoušet fotbalgolf a těm nejmenším bude k dispozici dětské hřiště a skákací hrad.

Chybět nebude občerstvení, včetně opékání vuřtů. Hudbou a mluveným slovem orámuje podzimní Pedál moderátor Michal Arnošt.

Jedním z důležitých bodů programu bude samozřejmě i tentokrát losování tomboly, jejíž hlavní cenou zůstává jízdní kolo. Tentokrát budeme losovat ještě jednu významnou cenu v podobě permanentky na 10 vstupů na fotbalgolfové hřiště pro rok 2024. Předpokládaný čas zahájení losování tomboly je v 16:00.

Trasy:

Krátká cyklo 18 km + ikona souborupdf mapka