14.8 C
27.04. 2024

Prvoligový basketbalisté GBA LIONS porazili Svitavy a prohráli se Sokoly

Komentář k utkání přidává trenér Andrej Červenka.

„K dohrávanému utkání 2. kola nadstavby jsme vycestovali do Hradce Králové, kde jsme měli možnost se pobít o průběžné první místo v tabulce a hodně naklonit misku vah k tomu, abychom získali do playoff výhodu domácího prostředí.

Určitě to byla pro nás taková malá zkouška toho, jak jsme schopni se vypořádat s venkovním prostředím a možnost získat, myslím, že poprvé v sezóně, opravdu velkou výhru na palubovce soupeře.

Ten vstup do utkání byl solidní, co se týče útočné taktiky. Po většinu utkání se nám v útoku dařilo nacházet si otevřené pozice a proměňovat je.

Rozhodujícím faktorem té prohry byla naše neschopnost konzistentně zastavovat soupeře. Bylo tam množství individuálních chyb, které pak trochu vyústily ve frustraci hlavně na obranné půli. To jsou situace, ze kterých se musíme poučit, musíme se v nich polepšit a zpátky získat takovou tu lehkost, se kterou jsme hráli a dát do toho více srdíčka. Minimálně na obranné půli působit víc kompaktnějším a bojovnějším dojmem.

Ten závěr, kdy to vypadalo, že utkání máme pod kontrolou, nám nevyšel a dvě ztráty v posledních dvou minutách nějakým způsobem podtrhly to, co se nám nedařilo celé utkání – vážit si míč a mít ho pod kontrolou a celkově kontrolovat to tempo utkání.

Tak, jak jsme se Svitavami plní emocí a bojovnosti byli schopni zvrátit domácí utkání, tak tentokrát jsme o ten zápas přišli a bohužel si odnášíme prohru.

Do další fáze je důležité, že ta prohra je jenom o dva body. A my se budeme snažit dostat zpět na vítěznou vlnu v nejbližším utkání v Opavě, které, navzdory tomu, že Opava tady odehrála slabý zápas, určitě nebude jednoduché a v domácím prostředí je právě Opava schopna potrápit každého soupeře.“

Zápas se Svitavami se od začátku nevyvíjel nejlépe..

V úvodu utkání nám svitavští bodově odskočili, ale do závěru první části jsme dokázali skóre otočit na 19:18. Druhou čtvrtinu jsme ale prohráli poměrem 18:32 a v poločase jsme tak ztráceli na soupeře 13 bodů!

Ve třetím dějství jsme se nadechli k obratu a stáhli ztrátu v jednu chvíli i na 2 body, nicméně soupeř nám pak zase odskočil a do poslední čtvrtiny se šlo se skóre 70:75. Tam jsme opět nezačali nejlépe a ztráceli opět 10 bodů. Ještě 5 minut před koncem jsme prohrávali o 7 bodů..

Až v závěrečné minutě, 48s do konce hrací doby, jsme si díky faulu při střelbě za 3 body a technické chybě soupeře připsali 4 body z trestných hodů a dostali se konečně do vedení 94:93 a utkání jsme pak již dotáhli do vítězného konce!

Věříme, že velmi vypjatý a nakonec úspěšný zápas si v hale všichni naši fanoušci užili. Děkujeme za podporu a budeme se těšit příště. Už za dva týdny, 8.3. opět od 19:00, tentokrát proti Královským sokolům.

Na jejich půdě se představíme už v úterý 27.2. v dohrávce 2.kola.