14.5 C
Jindřichův Hradec
15.06. 2024
Gastronomie

Švejk restaurant U Šmiků

Švejkova restaurace u Šmiků v Jindřichově Hradci v Kostelní ulici 66 je součástí celorepublikové sítě plzeňského pivovaru tzv. „Švejkovek“. Byla dokončena v roce 2002 a nabízí zejména nejlepší originální nepasterované plzeňské pivo Pilsner Urquell čepované nejmodernější výčepní technikou z nerezových pivních tanků technologií „bag in bag“ (obal v obalu), kde se pivo stáčí z cisterny do speciálního vaku, který vyplní vnitřní objem tanku a pivo se čepuje tudíž bez přístupu vzduchu a tím i škodlivých látek, které jak známo pivu škodí. Čili pijete pivo jako kdyby jste v Plzni seděli přímo v pivovaru na spilce a podávali vám pivo přímo z výroby.

VYBERTE SI Z NAŠEHO MENÍČKA

Staročeský klenutý interiér vybavený dřevěným nábytkem s nezbytným císařem Josefem (i s jeho mouchami), Švejkem, kachlovými kamny a reprezentačním salónkem je unikátní ukázkou pravé české pivnice. V restaurantu se podávají obědy a v podkroví je penzion s třiceti lůžky.

Ostatně z evropských průzkumů jasně vyplývá, že nejdůležitější pro rozhodnutí do které restaurace jít – v současnosti hraje atmosféra. V našem případě je to dnes již v podstatě idealizovaná “ vůně ” počátku století, na jehož konci dnes stojíme. Výrazně k tomu napomáhá i řemeslně precizně zpracovaný nábytek z masivního dřeva. Jeho stylizace do staropražské secese je doplněna vším, co s tím v restauraci tohoto druhu souvisí : stylovými výčepními stolicemi, dobovými vitrážemi, ručně vyřezávanými motivy, stylovým nápojovým sklem, porcelánem a příbory.

K unikátnosti projektu “staropražské Švejkovy restaurace” patří i Ladovy “Švejkovské” obrázky, postavičky, gastronomické a hospodské motivy.

S potěšením můžeme konstatovat, že náš záměr, aby “Švejk Restaurant” nebyl chápán pouze jako gastronomická záležitost, ale jako projekt, který představí veřejnosti “nejlepší věci” z Čech, se naplňuje, těší nás, že na vývoji a realizaci projektu aktivně participují světoznámé firmy jako porcelánka Loučky, nábytkářská firma Ton, výrobce příborů Sandrik-Bendorf a světově proslulá firma v oblasti nápojového skla SAHM. Na vývoji a přípravě interiérů se však podílela i řada dalších kvalitních výrobců.

OTEVÍRACÍ DOBA

PO – ČT  11:00 – 22:00

PÁ  11:00 – 24:00

SO – NE 14:00 – 22:00