8.6 C
Jindřichův Hradec
17.04. 2024
Partneři

Tecnocap s.r.o.


Skupina Tecnocap je výrobcem kovových uzávěrů na hermetické uzavírání sklenic, lahví a plastových nádob, které se používají v potravinářském průmyslu, nápojích a kosmetickém průmyslu. Víčka se vyznačují spolehlivostí, dlouhou životností a snadnou manipulací. Skupina Tecnocap je stabilně třetím největším výrobcem kovových uzávěrů na světě. Díky vysoce kvalifikovanému technickému personálu jsme schopni si sami vyvíjet a servisovat zavírací stroje. Celý cyklus uzavírání výrobků je tak dokončen pod naším dohledem.

Tecnocap s.r.o.Historie závodu sahá až k napoleonským válkám. První zmínky z roku 1813 hovoří o firmě v té době ovšem specializované na textilní výrobu. Vznik továrny na plechové obaly se datuje do roku 1936, kdy firmu koupil pan Satrapa, majitel nedaleké masny ve Studené. V té době nesla firma název Ferremba. Závod Rozkoš byl součástí národního podniku Obal od roku 1950, potažmo od roku 1970 součástí koncernu Strojírny potravinářského průmyslu Hradec Králové. Novodobá historie se datuje od roku 2005, kdy se firma stala členem mezinárodní skupiny Tecnocap, jenž je stabilně třetí největším výrobcem kovových uzávěrů na světě. Stále si také udržuje svůj tržní podíl ve výši 13%. Hlavními konkurenty jsou Silgan (38% tržní podíl) a Crown Cork (30%).

Pod vedením italské firmy došlo k výrazné modernizaci výrobního zařízení, automatizaci výrobních postupů, stejně jako modernizaci všech výrobních a administrativních prostor. Rok od roku dochází k navyšování objemu vyrobených kusů, stejně jako k navyšování podílu na zahraničních trzích.

Skupina Tecnocap má sedm výrobních závodů, které se nacházejí v pěti různých zemích světa – Itálie, kde jsou dva výrobní závody, Česká republika, Ukrajina, Španělsko a Spojené státy americké, také se dvěma výrobními závody.


Historie firmy Tecnocap se datuje od roku 1993, kdy byl ve městě Cava de Tirreni na jihu Itálie založen podnik Tecnocap SpA. O jedenáct let později začala etapa rozrůstání se. V roce 2004 byl koupen závod ve Španělsku a pojmenován Tecnocap Met SLU. Akvizice pokračovaly v roce 2005 koupením závodu Obal Rozkoš v České republice včetně dceřiné společnosti v Moldávii, která byla v roce 2007 zrušena, stroje převezeny do České republiky a status změněn na obchodní zastoupení. V roce 2006 byla zřízena na Ukrajině dceřiná společnost – Agrocap LLC. Ještě v témže roce bylo investováno do německé společnosti Glasscap Verschlüsse GmbH – Germany, která byla ukončena fúzí s Tecnocapem SRO v roce 2009.

Nynější Tecnocap LLC ve Spojených státech amerických byl v roce 2006 koupen pod jménem Penn Wheeling Closure Group – USA.

Od té doby byly provedeny akvizice pouze v Itálii, v roce 2007 byl koupen Sud Capsule a v roce 2011 došlo ke koupi konkurenční firmy Capco – Italy, jenž byla přejmenována na Tecnocap Spa – Aprilia.

Skupina Tecnocap má sedm výrobních závodů, které se nacházejí v pěti různých zemích světa – v Itálii, České republice, na Ukrajině, ve Španělsku a ve Spojených státech amerických.


Tecnocap s.r.o.Produkty:

  • Šroubovací uzávěry (TWIST caps)
  • Plechovky
  • Šroubovací víčka z polypropylenu
  • Víčka Omnia a Pano

 

 


Video – Jak správně zavařovat

Mapa


Zvětšit mapu


Zvětšit mapu