20.2 C
Jindřichův Hradec
20.06. 2024
Archivní

Tradice v obrazech | Muzeum fotografie a MOM

  • 1.6. – 1.10. 2023
  • vernisáž 1.6. 2023 v 17:00.
  • Muzeum fotografie a MOM,

Výstava fotografií jihočeských krojů

Fotograf Václav Šilha se svým týmem spolupracovníků (Michaela Pupíková – retuš, Jiří Vidman – video, Veronika Čáslavská – texty, Vladimír Mika – video) začal pracovat na Chodsku a Plzeňsku a postoupně zcestoval a svým fotoaparátem zachytil kroje všech českých národopisných regionů, včetně našich jihočeských, kterými jsou Blata, Kozácko, Prácheňsko, Doudleby a Ševětín. Těch se týká i naše současná výstava.

Tradice v obrazech je multimediální projekt, ze kterého nebudou výstupem jen fotografie a výstavy po celých Čechách, ale i tištěná kniha, ze které se čtenář pomocí QR kodů dostane i množství videí a lidových písniček. Vyjde na konci roku 2023.

Jeho tým pořídil více jak 2000 fotografií, 100 hodin videozáznamů a spolupracoval s několika stovkami lidí v jednotlivých regionech, ať už to byli členové folklórních souborů, coby modelové a modelky, či odborní poradci a etnografičtí pracovníci regionálních muzeí.

Václav Šilha je profesionální fotograf, který spolupracuje s prestižními časopisy jako jsou BBC Wildlife Magazine, National Geographic a další. Je také držitelem několika cen Czech Press Photo.

Václava znají návštěvníci jindřichohradeckého Muzea fotografie i z loňské výstavy Afrika v srdci.