4 C
Jindřichův Hradec
17.04. 2024
Archivní

Týden pro hospic 2023 | Hospicová péče sv. Kleofáše

  • 7. – 12. 10. 2023,
  • Jindřichův Hradec a Třeboň,

Je to již jubilejní, desátý podzim v pořadí, kdy se mluví o Hospicové péči sv. Kleofáše. Řeč je o tradiční akci Týden pro hospic, která je spojena s oslavami Světového dne hospicové a paliativní péče. Tento den připadá vždy na druhou říjnovou sobotu. Akce na podporu mobilní hospicové péče se konají po celém světě. V celé České republice poběží v těchto dnech kampaň Dožít doma. Společným cílem je podpořit diskuzi o tom, jak péče o lidi na sklonku života funguje a jaké jsou její možnosti.

Co jsme pro vás připravili? Letos odstartujeme v sobotu 7. října benefičním Během pro Kleofáše, který se uskuteční v třeboňském lázeňském parku. Zájemci se mohou registrovat na webu www.behyprohospice.cz nebo na místě v den konání od 9.00. Připraveny jsou trasy pro děti i dospělé. Přijďte strávit příjemné podzimní dopoledne pohybem a podporou dobré věci! A až půjdete z parku, můžete se zastavit na Masarykově náměstí a nakoupit v benefiční Hadrárně.

Rádi se s vámi potkáme také na bazaru bižuterie, který se uskuteční tradičně před městskou knihovnou v Třeboni v pondělí 9. října. V úterý 10. října v 11 hodin proběhne slavnostní otevření nových prostor hospice v Jindřichově Hradci. Ve středu 11. října se od 17 hodin uskuteční koncert jindřichohradecké ZUŠky na Střelnici v Jindřichově Hradci. Uprostřed týdne – ve středu 11. října se můžete k hospicovému tématu připojit hravou a jednoduchou formou. Bude se totiž po celé republice konat Papučový den! Přijďte do práce či do školy v papučích a podpořte možnost těžce nemocných pacientů zůstat doma v kruhu svých blízkých až do konce. Fotografie v papučích můžete sdílet na sociálních sítích pod hashtagem #papucovyden. Ve čtvrtek 12. října se od 19.30 můžete přijít potěšit do třeboňského divadla na představení Rituál splněných přání od divadelního souboru Kajetán.

Pro aktuální informace sledujte web Hospicové péče sv. Kleofáše (www.kleofas.cz) nebo náš facebookový profil (www.facebook.com/hospictrebon). Těšíme se na setkávání s vámi!

Petra Pfeiferová