23.06. 2024
Archivní

Víkend otevřených zahrad v Krafferově zahradě

Druhý víkend v červnu, který letos připadá na 8. až 9. června, patří celoevropskému svátku otevírání neobyčejných zahrad.

A jako každý rok se v Hradci můžete přijít podívat do Krafferovy zahrady! A co Vás tam letos čeká?

Komentované prohlídky zahrady, které budou probíhat celý víkend, vás seznámí nejen se současným stavem zahrady, ale i jejími budoucími plány a strhující historií.

V sobotu proběhne oblíbený workshop vázání kytice z toho, co si po zahradě nastříháme.

Pro děti je připravené autorské čtení s Lindou Markovou, která s sebou bude mít knížku O zahradním skřítkovi. Se skřítkem budou moct děti strávit celý víkend. V sobotu odpoledne na workshopu, kde mu vyrobí domeček. A v průběhu obou dní si budou moct zahrát Bojovku se zahradními skřítky. Pro děti je kromě toho připravena dílnička V papíru.

V neděli se dopoledne na workshopu vázání věnečku do vlasů můžete naučit jak si vyrobit efektní ozdobu do vlasů, pro sebe, nebo pro malé parádnice a odpoledne navážeme workshopem Jak naložit s úrodou pod vedením Nikoly Mrázové, autorky kuchařky Ze zahrady do kuchyně.

Místa na kterýkoliv workshop jsou omezena, registrace je nutná na webu zahrady. / www.krafferovazahrada.cz /

Druhý den nám také zpříjemní Teátr Pavla Šmída a jeho Větrná pohádka, která vypráví o dětech od větrného mlýna. Když ze světa vítr zmizí, musí se vydat najít krále větru, aby se vítr zpátky vrátil.

Dopoledne si také poslechneme také saxofonové kvinteto Partisax a odpoledne saxofonové kvarteto Saxy kvartet.

Všichni návštěvníci si budou moci prohlédnout výstavu děl zapojených do soutěže. Setkání v zahradě a dokonce hlasovat o ceně návštěvníka Víkendu otevřených zahrad.

Během tohoto nabitého víkendu se budete moci přesvědčit o tom, že zahrada je i místem odpočinku, v sobotu zde najdete chill out zónu se čtením do zahrady, letními drinky a DJ CUBE POSITIVE.

O občerstvení se postará Kafe Okolo a sladkosti Oat.milk.klara a chybět nebudou ani doplňky a dekorace z upcyklovaného papíru V papíru, výtvarná díla Stellion, šperky Nature in Drop, bylinková kosmetika Dotek bylinek a nevšední sirupy od Bylinek od Světa. Samozřejmostí jsou pak květiny z Krafferovy zahrady všech barev a vůní do vázy i do záhonu!

Budeme se moc těšit na Vaši návštěvu!